Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

Myślenice: Atak nożownika podczas wizyty biskupa

W Myślenicach nieznany sprawca zaatakował nożem kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza. Policja poszukuje mężczyzny.
O sprawie jako pierwsze poinformowało radio RMF FM. Podczas oficjalnej wizyty kanonicznej biskupa Roberta Chrząszcza doszło do zaatakowania kierowcy hierarchy.

Atak na kierowcę

Mężczyzna została napadnięty podczas wysiadania z auta. Wtedy napastnik podbiegł do niego i zadał mu kilka ciosów nożem. Jak donosi RMF FM, stan kierowcy jest ciężki. Mężczyzna jest w tej chwili operowany. Biskup Chrząszcz nie odniósł żadnych obrażeń.

Policja szuka w tej chwili napastnika. Jak informują media, funkcjonariusze znają jego tożsamość. To 30-letni mieszkaniec powiatu myślenickiego.

"Ranny trafił do szpitala w poważnym stanie, z poważnymi obrażeniami. W tym momencie trwają ustalenia i zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy zdarzenia" – przekazało Interii biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

 – To był atak podczas oficjalnej wizyty biskupa. Nie zgadzamy z tym. To atak na Kościół, który wpisuje się w obecne ataki na Kościół w Polsce – przekazał w rozmowie z portalem Interia.pl dyrektor biura prasowego archidiecezji krakowskiej ks. Łukasz Michalczewski.

O sprawie pisał także w mediach społecznościowych ks. Daniel Wachowiak. Kapłan nie stronił od mocnych słów.

"Co za podłość. Nożownik zaatakował dzisiaj kierowcę biskupa Chrząszcza. Trwało nabożeństwo. Kierowca udał się do auta i tam został skrzywdzony. Sprawca złapany. Poczekajmy na wyniki badania powodów tego haniebnego czynu. Sprawca znany policji, ale zapędziłem się we wpisie. Nie wiem, czy jest już złapany. Trwał za nim pościg. Módlmy się za kierowcę biskupa" – napisał ksiądz na Twitterze.

za:dorzeczy.pl

***

Nożownik zaatakował kierowcę biskupa Roberta Chrząszcza. Trwa akcja służb

Przed godziną 15.00 w Myślenicach kierowca biskupa Roberta Chrząszcza został zaatakowany przez nożownika.

Do ataku miało dojść pod kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Napastnik ugodził kilkukrotnie kierowcę nożem. Trwa akcja poszukiwawcza.

Kierowca znajduje się obecnie w szpitalu.

    - Ranny trafił do szpitala w poważnym stanie, z poważnymi obrażeniami. W tym momencie trwają ustalenia i zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy zdarzenia - informuje PAP biuro prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Biskupowi nic się nie stało

Biskup miał przyjechać na bierzmowanie. Samemu biskupowi nic się nie stało

    - Kierowca biskupa został zaatakowany podczas oficjalnej wizyty kanonicznej księdza biskupa w Myślenicach na Górze Chełm - przekazał rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski.

za:www.tysol.pl

***

Nożownik zaatakował kierowcę bp. Roberta Chrząszcza z Krakowa. Policja ujęła sprawcę

Podczas niedzielnej wizytacji bp Roberta Chrząszcza w krakowskiej parafii św. Franciszka z Asyżu w Myślenicach doszło do ataku z użyciem noża. Policja twierdziła, że zna sprawcę, a ten został ujęty parę godzin później.

Jak podał rzecznik archidiecezji krakowskiej w rozmowie z krakowskim „Gościem”, do ataku doszło po wjechaniu samochodu biskupa na teren parafii. Gdy kierowca wychodził z samochodu, został zaatakowany przez mężczyznę z nożem i dźgnięty kilkukrotnie. Ofiara napaści przebywa w szpitalu, jej stan jest ciężki.  

Wieczorem służby zatrzymały mężczyznę podejrzewanego o atak. To 30-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego – poinformowała PAP małopolska policja.

„Policjant zauważył mężczyznę idącego ulicą, który przypominał rysopis poszukiwanego. Zatrzymał się i okazało się, że to on. To 30-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego. Został już przewieziony do komendy” – dowiedziała się PAP w biurze prasowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Przez kilka godzin w Myślenicach trwały zakrojone na szeroką skalę poszukiwania sprawcy zdarzenia. Jak zwraca uwagę policja, odbywały się one w trudnych warunkach atmosferycznych, m.in. gęstej i utrudniającej prace mgle.

za:pch24.pl

***
Kolejna ofiara szatańskich wzmożeń...

k

 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.