Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Matka z partnerką pobiły synka na śmierć. Wcześniej zabierały go na marsze proaborcyjne

Śmierć Lucio Abel Dupuy wstrząsnęła całą Argentyną. Chłopca pobiły na śmierć matka ze swoją partnerką. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko zmarło w wyniku wielorakiego urazu i krwawienia wewnętrznego.

Pięcioletni chłopiec został pobity na śmierć przez swoją matkę i jej partnerkę. Sekcja zwłok wykazała, że dziecko zmarło w wyniku urazu i krwawienia wewnętrznego. Chłopiec miał na ciele ślady uderzeń, oparzeń papierosami oraz ugryzień.

Według The Voice historia medyczna dziecka wskazuje, że między grudniem 2020 a marcem 2021 pięć razy trafiło ono do różnych szpitali ze złamaniami i siniakami.

Badania kryminalistyczne wykazały, że dziecko było także ofiarą wykorzystywania seksualnego.

Ojciec zamordowanego chłopca potwierdził, że miał spór ze swoją byłą partnerką i nie był świadomy maltretowania syna. Wymiar sprawiedliwości przyznał jednak prawo do opieki matce.

„Sprawiedliwość nigdy mnie nie słuchała, zawsze faworyzowała matkę, bez względu na to, ilu prawników i mediacji próbowałem”, napisał na swoim koncie na Facebooku ojciec zmarłego. „Wybacz mi, synu, nie zdążyłem […] Kocham Cię. Wybacz mi, że nie mogę nic zrobić” - dodał.

Matka dziecka i jej partnerka zostały umieszczone w areszcie. Jak donosi The Chorrillero, Magdalena Expósito Valenti i Abigail Páez są odizolowane od reszty więźniów po próbie napaści przez innych osadzonych.

Morderstwo Lucia wywołało oburzenie wśród mieszkańców. Protestując, dotarli do bram komisariatu w stolicy La Pampy i rozpoczęli zamieszki. Budynek obrzucono kamieniami i podpalono pojazdy patrolowe. „Chcemy sprawiedliwości!” - krzyczeli sąsiedzi rodziny zmarłego.

Kolejne demonstracje domagające się sprawiedliwości za zbrodnię odbyły się w czwartek przed I Oddziałem Służby Więziennej, gdzie przetrzymywane są podejrzane kobiety.

Wcześniej kobiety zabierały dziecko na marsze proaborcyjne.

za:tvrepublika.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.