Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sport łączy się z polityką i basta

Od napaści Rosji na Ukrainę trwa publicystyczna debata, czy warto karać wszystkich Rosjan, w tym sportowców, za inwazję i mordowanie sąsiadów.
Federacja Rosyjska została wykluczona z wielu imprez sportowych, m.in. eliminacji do mundialu w Katarze.

Roman Abramowicz – najpotężniejszy Rosjanin w świecie piłki nożnej – musiał spakować manatki z biur Chelsea Londyn i prywatnym odrzutowcem uciekł do Tel-Awiwu, gdzie nie obowiązują sankcje nakładane przez wolny świat na rosyjskich oligarchów.

Gazprom zniknął z banerów reklamujących Ligę Mistrzów, a nawet z koszulek klubu Schalke 04.

W tym samym czasie, gdy cywilizowane kraje pomagają Ukrainie, gimnastyk Iwan Kuliakow stanął na podium zawodów Pucharu Świata, prezentując na koszulce symbol rosyjskiego zniszczenia – literę Z.
 
W trakcie meczu rosyjskiej ligi hokeja ten złowrogi znak wyświetlono na telebimie.

Na tych przykładach widać, jak sport podąża za polityką, kosztem ludzkiej przyzwoitości, nie zostawiając pola na niuanse.
Rosję trzeba bezwzględnie izolować w każdej dziedzinie życia społecznego, ze sportem włącznie – i dobrze, że to się dzieje.

Grzegorz Wszołek

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.