Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jan Galarowicz-Hiob w każdym z nas

Nie ma bardziej odpowiedniego okresu roku liturgicznego niż Wielki Post na medytację o jednym z elementarnych, fundamentalnych i doniosłych doświadczeń egzystencjalnych – o cierpieniu. A czy nie sprzyja temu również okrutna wojna na Ukrainie?

Etyk Peter McCormick stwierdza: „Nie istnieją problemy filozoficzne. Jest za to jedyna rzecz domagająca się poważnego namysłu: wszechobecność cierpienia”.

Każdy z nas, czy mu się to podoba, czy nie, cierpi. Cierpienie jest dojmującym przeżyciem.
Tadeusz Żychiewicz pisze: „Każde cierpienie, nawet wyraźnie zawinione, jest czymś nieznośnym”.
Człowiek dotknięty tym bolesnym przeżyciem pragnie jednego: aby się jak najszybciej wyzwolić z sytuacji, która je spowodowała. I stawia sobie przede wszystkim dwa pytania: czy to moje cierpienie ma sens? Jak sobie z nim radzić?
Proponuję, aby przez kilka kolejnych wielkopostnych tygodni poświęcić nieco uwagi i czasu na poszukiwanie odpowiedzi na te pytania. A pomocna w tym może być również moja książka pt. „Antropodramatyka. Wszyscy jesteśmy Hiobami”.

Jan Galarowicz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.