Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mija rok od zaprzysiężenia Bidena. "To problem, który sam stworzyłem"

W czwartek przypada pierwsza rocznica zaprzysiężenia Joe Bidena na 46 prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Amerykański przywódca podsumował swoje dotychczasowe rządy na konferencji prasowej.

– W pierwszym roku prezydentury poczyniliśmy ogromny postęp w odbudowie gospodarki i walce z COVID-19 – stwierdził 19 stycznia Joe Biden dodając, że przez ostatnie 12 miesięcy USA notowały dobre wyniki gospodarcze, wzrosły pensje, spadło ubóstwo a bezrobocie nie przekracza 4 proc.
Mimo wszystko przyznał, że walka z pandemią mogła przebiegać lepiej.
– Mamy bardzo wiele frustracji i zmęczenia w kraju. Wiemy doskonale dlaczego - przez COVID-19 – stwierdził dodając, że Omikron stanowi dla amerykańskie wyzwanie "większe niż kiedykolwiek
wcześniej"

Słabe sondaże Bidena

Joe Biden w sondażach poparcia notuje rekordowo niskie wyniki. W grudniowym badaniu jedynie co trzeci ankietowany wyraził swoje poparcie dla prezydenta.

– Myślę, że to problem, który sam stworzyłem, nie komunikując się z wyborcami tak jak powinienem – stwierdził w komentarzu do swoich słabych sondażowych wyników deklarując chęć poprawy w tym obszarze. Ocenił również, że część wyborców nie jest świadoma, jakie reformy udało mu się wprowadzić. "Nie wierzę sondażom" – skwitował Biden całą sprawę.
Zdaniem części komentatorów następca Donalda Trumpa postawił sobie poprzeczkę zbyt wysoko. Nie udało mu się zrealizować części swoich obietnic, wśród których znajduje się wprowadzenie urlopu rodzicielskiego czy reforma prawa wyborczego. Wśród jego największych porażek często wymienia się chaotyczne wycofanie Amerykanów z Afganistanu.

za: https://www.msn.com/pl

***
A swoja drogą można postawić pytanie o ...hmmm.... powiedzmy ścisłość logiczną (czy duchową?...), skoro "praktykujący katolik"  - jak się sam przedstawia - zostaje najbardziej proaborcyjnym od lat prezydentem USA... Czyli bida z Bidenem?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.