Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Władze Wrocławia przeznaczają 800 tysięcy złotych na program sztucznego zapłodnienia

800 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku wrocławski magistrat na program in vitro prowadzony w stolicy Dolnego Śląska.
Dotychczas do programu zgłosiło się blisko tysiąc par, z czego zakwalifikowane zostały 622. Przeprowadzono 451 procedur zapłodnienia pozaustrojowego.

Monika Gramburg z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia powiedziała, że zainteresowanie programem jest bardzo duże.

Od 2019 r. wrocławski magistrat na finansowanie nieetycznej metody in vitro przeznaczył prawie 2,4 mln zł, a w tym roku na ten cel w miejskiej kasie zaplanowano 800 tys. zł.

Prowadzony we Wrocławiu program zakłada dofinansowanie kosztów jednego cyklu zapłodnienia pozaustrojowego lub adopcji zarodka dla każdej pary, pozostającej w związku małżeńskim lub partnerskim, zakwalifikowanej do programu, w maksymalnej kwocie 5 tysięcy złotych. Warunkiem jest przeprowadzenie przynajmniej jednej całej procedury przewidzianej w programie.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.