Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Maleo: Aleppo to przedsionek piekła. Tylko Kościół pomaga SyryjczykomDo Aleppo udało się niedawno dotrzeć Dariuszowi Malejonkowi. To muzyk znany z zespołów takich, jak Maleo Reggae Rockers, 2Tm2,3 lub Armia. Chciał zobaczyć na własne oczy jak żyją ludzie w tym mieście i przekazać to światu. Rozmawiał na ten temat z Polskim Radio 24:

„Byliśmy w tej części Aleppo, która jest kontrolowana przez rząd – nie dotarliśmy do tej pod kontrolą rebeliantów. Tam, gdzie my byliśmy, to przedsionek piekła – padają bomby i giną ludzie. Są tam miejsca zburzone i te, w których życie w miarę się toczy. Mimo tej 5-letniej traumy wojennej, ludzie starają się tam żyć. Próbują robić wszystko, by o tej wojnie nie pamiętać”

- powiedział muzyk.

Malejonek w wywiadzie jasno zauważył także, że nikt Syryjczykom nie pomaga. Poza Kościołem, który pomimo szalejącej wojny niesie pomoc osobom znajdującym się na obszarze działań wojennych. Muzyk podkreśla także, że wojna w Syrii może być zarzewiem III Wojny Światowej:

„To nie jest wojna lokalna. To jest konflikt, który może być zarzewiem III wojny światowej.”

za:www.fronda.pl/a/maleo-aleppo-to-przedsionek-piekla-tylko-kosciol-pomaga-syryjczykom,81060.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.