Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nareszcie! Powstanie hollywoodzka superprodukcja o Powstaniu Warszawskim?

Polskę odwiedziła jedna z najbardziej znanych dziennikarek z USA, Rita Cosby. Podczas rozmowy z „Wprost”, żurnalistka o polskich korzeniach zapowiada starania o amerykański film o Powstaniu Warszawskim.

– Polacy czują się niedowartościowani, mimo że mając taką historię, powinni być przecież dumni. Polska musi się lepiej sprzedawać, a wtedy Amerykanie będą o was więcej wiedzieć – mówi w rozmowie z „Wprost” Rita Cosby.
Dziennikarka pracuje dla stacji CBS. W swojej dotychczasowej karierze rozmawiała m.in. z pięcioma prezydentami Stanów Zjednoczonych, premierami, prezydentami i dyktatorami z całego świata (m.in. z Kaddafim). Nie jest jej obcy również świat celebrytów, przeprowadzała wywiady z Michaelem Jacksonem, Mikem Tysonem, czy Angeliną Jolie. Jako pierwszy dziennikarz wizytowała niesławne Guantanamo.


Ojciec dziennikarki był Polakiem, walczył w powstaniu. Z niemieckiej niewoli przedostał się do USA. Jest bohaterem książki autorstwa córki „Cichy bohater. Tajemnice z przeszłości mojego ojca”, która trafiła na prestiżową listę bestsellerów New York Times.
Cosby aktualnie odwiedza Polskę, przeprowadziła m.in. rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą.

Dziennikarka zdradza, że otrzymała propozycję sfilmowania swojej książki. – Jestem pewna, że ten film powstanie. Ta historia ma niesamowity potencjał, dynamiczną akcję i olbrzymie znaczenie nie tylko dla Polaków, ale i dla Amerykanów. Nakręcimy film kalibru „Szeregowca Ryana” i „Listy Schindlera” – obiecuje dziennikarka. Jak zapewnia ma doskonałe kontakty w Hollywood.

za:telewizjarepublika.pl/nareszcie-powstanie-hollywoodzka-superprodukcja-o-powstaniu-warszawskim,41260.html
Copyright © 2017. All Rights Reserved.