Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Dotacje za zabijanie

Postulaty wymierzone w życie i rodzinę znalazły się w trzech kolejnych dokumentach unijnych. Parlament Europejski przyjął wczoraj dwa sprawozdania dotyczące szeroko pojętej problematyki praw człowieka , a kolejne zostanie przegłosowane dziś.

Wszystkie kontynuują tendencję wprowadzania do obiegu prawnego feministycznego konceptu „praw seksualnych i reprodukcyjnych” jako jednego z praw człowieka, obok prawa do życia, wolności osobistej, własności itd. W podobny sposób coraz więcej miejsca zajmuje problematyka tzw. mniejszości seksualnych.

Jako jedno z „praw” unijne dokumenty wskazują niemal za każdym razem „legalną i bezpieczną aborcję”, często umieszczaną w kontekście walki z chorobami kobiet (zwłaszcza umieralnością okołoporodową) oraz przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i ich wykorzystywania seksualnego. W ten sposób można odnieść wrażenie, że zabijanie nienarodzonych służy osiągnięciu ważnych celów związanych ze zdrowiem i bezpieczeństwem obywateli.

– Został stworzony pewien język, nowomowa, która ma być narzędziem nie tylko moralności, ale tworzeniem nowego człowieka, dla którego małżeństwo nie oznacza małżeństwa, rodzina nie oznacza rodziny, żeby aborcja była tym samym, co wyrwanie zęba. To się teraz pojawia w każdym dokumencie, nawet dotyczącym klimatu czy polityki zagranicznej. Narzuciła to lewica, ale inne partie też się temu poddają, bo tu, w Parlamencie Europejskim, kto uważa inaczej, jest uważany za faszystę – komentuje Ryszard Legutko, polski eurodeputowany z grupy EKR.

za:www.naszdziennik.pl/swiat/172329,dotacje-za-zabijanie.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.