Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sąd uniewinnił obrońców życia

Czworo reprezentowanych przez prawników Ordo Iuris działaczy Fundacji PRO – Prawo do Życia zostało uniewinnionych przez Sąd Rejonowy w Częstochowie od zarzutu związanego z prowadzeniem legalnych pikiet w obronie życia. O ich skazanie wnioskowała Partia Razem. W trakcie zgłoszonego zgromadzenia doszło do interwencji policji i zatrzymania banneru z napisem: „Aborterzy zabijają dzieci z zespołem Downa! Ratuj nas!”, przedstawiającego osobę z zespołem Downa oraz dziecko pozbawione życia w wyniku aborcji.

Uczestnikom pikiety postawiono zarzut dopuszczenia się wybryku wywołującego zgorszenie w miejscu publicznym. Sąd rejonowy stwierdził bezzasadność zarzutów oraz zarządził zwrot banneru Fundacji PRO. Pikieta została prawidłowo zarejestrowana kilka dni wcześniej w Urzędzie Miasta Częstochowy.

Jeden z uczestników zgromadzenia tak relacjonował całe zajście: „Sytuacja rozpoczęła się awanturniczą postawą małżeństwa, które natknęło się na nas podczas spaceru. To, co przedstawiał plakat, rozzłościło ich i koniec końców poskutkowało zawiadomieniem policji”. Niezasadną interwencję policji skomentował Rafał Gawenda, organizator zgromadzenia: – Dziwić może fakt, że funkcjonariusz żywo toczył rozmowę o aborcji, biorąc mnie niejako pod włos, pytając, co by było, gdybym musiał wybierać pomiędzy życiem żony a aborcją dziecka – podsumował Gawenda.

Funkcjonariusze skonfiskowali plakat Fundacji PRO, co skutkowało koniecznością odwołania zaplanowanych w najbliższym czasie pikiet w województwie śląskim. Do postępowania w charakterze oskarżyciela posiłkowego włączył się koordynator częstochowskiej komórki Partii Razem.

– Kolejny już raz polski sąd staje w obronie wolności zgromadzeń i wolności słowa działaczy pro-life, ukazujących prawdę o zbrodni aborcji. Warto pamiętać, że podobne stanowisko zajął rok temu Europejski Trybunał Praw Człowieka w sprawie Annen przeciwko Niemcom. To kwestia ochrony standardów wolnej debaty publicznej w demokratycznym państwie prawa – skomentował wyrok mec. Jerzy Kwaśniewski, wiceprezes Instytutu Ordo Iuris. Działaczy pro-life reprezentował w ramach Programu Interwencji Procesowej Ordo Iuris mec. Hubert Szymański.

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/172321,sad-uniewinnil-obroncow-zycia.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.