Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Homopropaganda w szkołach bez dotacji!

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zerwało umowę z fundacją Autonomia, na tzw. działania antyprzemocowe. Z publicznych środków finansowana była skandaliczna kampania „16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na płeć”. Decyzja zapadła po „nagłej kontroli” w fundacji. Teraz resort domaga się zwrotu dotacji. Działania zostały podjęte na skutek protestu, który poparło ponad 25 tys. osób.


Akcja „Stop promocji homoseksualizmu w polskich szkołach!” dostępna na platformie protestuj.pl odniosła sukces! Z informacji fundacji Autonomia wynika, że presja społeczna ma sens, a Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaalarmowane tysiącami głosów obywateli postanowiło przystać na apel i sprawdzić na jakie cele przeznaczane są ministerialne dotacje.


Fundacja Autonomia na swoich stronach internetowych poinformowała, że otrzymała pismo z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który jest operatorem programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO), w którym resort – po przeprowadzeniu kontroli – wypowiedział fundacji umowę na realizację oprotestowanego programu.


„List został przygotowany w dniu 9.12.2016, jeden dzień po nagłej kontroli pracowników MRPiPS w biurze fundacji. Ministerstwo rozwiązuje ze skutkiem natychmiastowym umowę o numerze 95_II/2016 na realizację zadania pn. ZERo przemocy – Zaangażowanie, Edukacja, Rzecznictwo przeciwko przemocy ze względu na płeć, zawartą między MRPiPS a fundacją Autonomia. W ramach tego projektu realizowane były m.in. warsztaty antyprzemocowe dla kobiet i dziewcząt oraz Kampania 16 Dni Akcji Przeciwko Przemocy ze względu na płeć” – poinformowała fundacja Autonomia.


Jak się okazuje, zerwanie umowy, to nie jedyna dolegliwość, bo resort domaga się zwrotu dotacji. Fundacja nie ujawniła, czy chodzi o pełną kwotę czy też jej część. „W liście Minister przedstawia uzasadnienie swojej decyzji. Określa również kwotę dotacji, którą fundacja Autonomia ma zwrócić. W związku z powagą sytuacji nie będziemy teraz komentować decyzji Ministerstwa. Przed podjęciem dalszych działań skonsultujemy się z prawnikami i prawniczkami” – czytamy w komunikacie fundacji.


W kampanii „16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć”, wśród wielu materiałów szkoleniowych przeznaczonych także dla dzieci, znalazły się treści promujące idee środowisk homoseksualnych. W akcji sięgano po materiały przygotowane przez feministyczną organizację „Feminoteka”, Fundację „Dzieci Niczyje” – sygnatariusza postulatu wprowadzenia permisywnej edukacji seksualnej, a także grupę tzw. edukatorów seksualnych „Ponton”. Kampania trwała od 25 listopada do 10 grudnia 2016 roku.


Jej uczestnicy mogli sięgać do szeregu publikacji książkowych oraz filmów odnoszących się do zagadnień takich jak „przeciwdziałanie dyskryminacji”, „wspieranie dialogu międzykulturowego” czy „wzmacnianie pozycji migrantów oraz migrantek”. Na liście materiałów znalazł się też film opowiadający o nastoletniej Agnes, która zakochuje się w swojej koleżance z klasy, czy też produkcja „Gdyby ściany mogły mówić II”, opowieść o lesbijkach starających się o dziecko.

za:www.pch24.pl/homopropaganda-w-szkolach-bez-dotacji-,48083,i.html#ixzz4Sw4fhmls

Copyright © 2017. All Rights Reserved.