Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ks. abp M. Jędraszewski: Gdy chodzi o dobro ojczyzny, konieczne jest pojednanie

Jest konieczne pojednanie, jest konieczność mądrego kompromisu, bo tutaj chodzi o coś tak ważnego, jak dobro wspólne, czyli dobro naszej ojczyzny. Nie ma właściwie żadnej ceny, którą nie moglibyśmy zapłacić, żeby służyć Polsce – powiedział ks. abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski w programie „Gość wiadomości” w TVP Info odniósł się do obecnej sytuacji politycznej w naszym kraju.

Komentując obecność polityków Prawa i Sprawiedliwości w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze, ks. abp Marek Jędraszewski powiedział, że to właśnie z Jasnej Góry do Polaków powinien popłynąć sygnał do modlitwy o pokój.

– Mam nadzieję, że stamtąd popłynie bardzo jasny sygnał dla wszystkich Polaków, że zwłaszcza wobec ogromu nieszczęść, które są w Berlinie, ale także w Syrii, w innych miejscach świata, musimy modlić się o pokój i o jedność między nami – akcentował Ksiądz Arcybiskup.

Metropolita krakowski zwrócił uwagę, że w polskim parlamencie pojawiają się pewne gesty, ale jednocześnie pojawił się kryzys, który jest niepokojący dla polskiego społeczeństwa.

– Okazuje się, że z jednej strony są gesty […], a z drugiej strony dochodzi do takiego kryzysu, który niewątpliwie budzi wielki niepokój w naszym społeczeństwie. Modlimy się i mamy nadzieję, że uda się nam przeżyć święta w duchu prawdziwego nie tylko spokoju, ale i pokoju wewnętrznego. Życzymy sobie tego z całego serca – zaznaczył ks. abp. Marek Jędraszewski.

Ksiądz Arcybiskup podkreślił, że dialog pomiędzy przedstawicielami obu stron musi cechować się pokorą, tak aby żadna z nich nie poczuła się przegraną.

– Wymaga to dużej pokory i wielkiego wspólnego zatroskania, żeby właśnie w momencie, kiedy kompromis trzeba zawrzeć, bo nie ma na to innej rady, żeby nikt nie poczuł się przegranym. Chodzi tutaj o wygraną nas wszystkich, czyli o Polskę. W tej sytuacji nikt nie może się czuć upokorzony czy przegrany, jeśli widzi, że zyskuje Polska – wskazywał ks. abp. Marek Jędraszewski.

Skutkiem dialogu powinien być kompromis – przypomniał metropolita krakowski. Jak dodał, musi on być oparty na prawdzie.

– Dialog traktuje się jako rozmowę dwóch stron i szuka się kompromisu. Nieraz te kompromisy są złe, zgniłe. […] Kompromis nieoparty na prawdzie nie ostoi się – zauważył Ksiądz Arcybiskup.

Ks. abp Marek Jędraszewski podkreślił, że należy powrócić do poczucia, iż wszyscy jesteśmy synami narodu polskiego, co zobowiązuje nas do zrobienia jak najwięcej w celu ocalenia Polski przed współczesnymi zagrożeniami.

– To, co jest ważne, do powrót do poczucia tego, że jest Polska, że jesteśmy synami tego samego narodu, że z tym wiąże się ogromna odpowiedzialność nas wszystkich i konieczność właśnie wyciągania ciągle na nowo rąk po to, żeby dla Polski, dla naszej ojczyzny, zrobić wszystko, co trzeba, żeby ona ocalała w świecie współczesnych zagrożeń, które przecież są – zaznaczył ks. abp Marek Jędraszewski.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/ks-abp-m-jedraszewski-chodzi-o-dobro-ojczyzny-konieczne-pojednanie/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.