Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Red. Anna Pietraszek w 2012 r.: Kto normalny, przy zdrowych zmysłach w kraju komercji sprzedaje Emitel?

Red. Anna Pietraszek, dokumentalistka i reportażystka, wygłosiła w 2012 roku krótkie wystąpienie na posiedzeniu komisji sejmowych zajmujących się sprawą nieprzyznania TV Trwam miejsca na multipleksie. Przypomniała wówczas kilka ważnych wydarzeń dotyczących strategii bezpieczeństwa Polski, które mają dziś konkretne konsekwencje.

Swoje wystąpienie Pietraszek zaczęła od usytuowania sprawy mediów w kontekście bezpieczeństwa państwa.

– Obronna doktryna PRL-u istniała w trzech egzemplarzach i była utajniona. Zaniknęła w jakichś dziwnych okolicznościach w roku 1987 wraz z jednym przedstawicieli Komitetu Centralnego, który wywiózł tę doktrynę do Niemiec i tam przepadła. Wobec tego, przez kilka lat byliśmy zupełnie pozbawieni jakichkolwiek planów doktrynalnych obrony państwa. Co ma obrona państwa do strategii bezpieczeństwa narodowego? Otóż, w roku 1993 – jako jedyny do tej pory cywil – miałam okazję wziąć udział w tajnych, ośmiodobowych zajęciach w Akademii Obrony Narodowej w sztabowym prognozowaniu wszystkich możliwych gremiów i służb związanych z obronnością państwa. W prognozowaniu zagrożeń bezpieczeństwa Rzeczypospolitej do roku 2015 – mówi Anna Pietraszek, ujawniając wnioski z obrad.

– Po 8,5 doby spędzonej w takim specjalnym bunkrze Akademii Obrony wyszłam przerażona. I dzisiaj mam odpowiedź, że to wszystko była prawda. Mianowicie, strategia zawłaszczenia państwa to nie była tylko strategia spraw finansowych, to nie była tylko strategia przejęcia gospodarki przez tamtych ludzi, którzy dalej przecież są i nie zniknęli. Najważniejszą rzeczą, jaką wtedy sobie uświadomiłam, to że będzie zawłaszczenie mentalności narodowej. Godności narodowej bez tej mentalności nie odzyskamy nigdy. Utracenie tej mentalności jest pogrzebaniem państwa – podkreśliła.

– Możemy sobie rozdzielić strategię zawłaszczania państwa na środek i cel. Środek to zawłaszczenie terytorium medialnego w Polsce – to jest krok pierwszy. Właśnie jesteśmy tego świadkami. Następnie cel – ateizacja narodu, skomercjalizowanie mentalności narodu. To jest efekt tej ateizacji. Taki jest ten plan, który zawiera się w tych dwóch zdaniach: środek i cel – mówiła Pietraszek, zwracając uwagę na zadanie „zawłaszczenia terytorium medialnego”.

– W roku 2010 w lecie, w ogromnym pośpiechu, dopięto plan długofalowego, chronionego absolutnie przed mediami, zakupu firmy Emitel. Doprowadzono ostatecznie do wyłączenia z TP S.A. takiej spółki, powiedziałabym kury znoszącej złote jajka na rzecz Tepsy – mianowicie EmiTela. Proszę przeczytać o tej firmie i wszystko się zacznie układać. Emitel to jest pokrycie przekazu w całej Polsce – wszystkie możliwe kable, przekaźniki itd. Kto kupił Emitel? Kto normalny, przy zdrowych zmysłach w kraju komercji sprzedaje Emitel? Za cenę bytu, TP SA wyzbyła się swojej złotej kury. I teraz Emitel decyduje o tym, gdzie będą przekaźniki, czyli w garści ma wszystko. Druga firma, która powstawała równolegle z procedurą podkupywania Emitelu, to było powstanie konsorcjum medialnego pt. ATM. Proszę się przyjrzeć, osobom, życiorysom dyrektorów, udziałowców w ATM-ie. W dużej części są to osoby promowane przez Telewizję Publiczną od 1990 roku, kiedy pan Dworak był wiceprezesem, później, kiedy wrócił pan Dworak na prezesurę, pod koniec na początku lat 2000., wówczas natychmiast jego ludzie zajęli decydenckie stanowiska – nie tylko programowe, nie tylko artystyczne, ale decydenckie i ekonomiczne. Wówczas oni, z tym dużym zastrzykiem pieniędzy wylądowali jako udziałowcy ATM-u. Znają całą strukturę Telewizji Publicznej – mówiła Anna Pietraszek.

– TVP wykonała w ostatnich kilku latach również strategiczne zadania, które otrzymała od góry, mianowicie np. dotowanie zagrożonej upadkiem chyba w 2010 telewizji TVN. TVN przeinwestowała cyfryzację swojego studia i prawie padała na rynku medialnym, zaczęła wchodzić w grę bezpośrednia sprzedaż nadawcy postsowieckiemu, rosyjskiemu pewnych udziałów ITI. Dlaczego do tego nie doszło? Dlatego, że w sukurs poszła Telewizja Publiczna i wzmocniła finansowo, oddając cyfryzację w pierwszym rzędzie TVN-owi. Czyli zapłaciliśmy za to, żeby TVN wyszedł z kryzysu i miał z czego zapłacić odsetki od swoich kredytów zaciągniętych na cyfryzację –  podkreśliła.

Anna Pietraszek zdecydowanie negatywnie oceniła pracę Juliusza Brauna.

– Z całą pewnością prezes Braun już wykonał w 99 proc. swoje zadania. Utylizacji Telewizji Publicznej. Na pewno przejdzie do historii jak żaden inny, jako grabarz Telewizji Publicznej – skwitowała.


za:www.radiomaryja.pl/informacje/red-anna-pietraszek-2012-r-normalny-przy-zdrowych-zmyslach-kraju-komercji-sprzedaje-emitel/

***

Czy EmiTel wyjaśni powody przerw w nadawaniu sygnału TVP? Ministerstwo Gospodarki Morskiej prosi o wyjaśnienia władze spółki EmiTel

Ministerstwo Gospodarki Morskiej zwróciło się z prośbą do władz EmiTel-a o wyjaśnienia, jakie są powody ostatnich przerw w nadawaniu sygnału telewizyjnego TVP  na terenie Polski. EmiTel jest też odpowiedzialny za system łączności na morzu.

Grzegorz Witkowski, wiceminister gospodarki morskiej oświadczył, że przerwy w nadawaniu sygnału mogą być zagrożeniem dla bezpieczeństwa statków. W związku z tym poprosił o niezwłoczne przekazanie wszystkich procedur oraz informacji potwierdzających realizację umowy z dnia 29 grudnia 2015 r.

Poważne zakłócenia w nadawaniu telewizji pojawiły się w minioną sobotę, w czasie wystąpienia premier Beaty Szydło.

Telewizja Polska oraz wielu odbiorców informowało również o kolejnych problemach związanych z odbiorem sygnału TVP w całej Polsce. Wstępne infromacje dotyczyły kłopotów związanych z nadajnikami na południu Polski. Okazało się jednak, że problem dotyczył też odbiorników w innych miejscach kraju.

„(…) mając na uwadze prawidłowość realizacji przez EmiTel sp. z o.o. umowy o świadczenie usług utrzymywania łączności alarmowej i bezpieczeństwa w obszarach odpowiedzialności polskiej administracji morskiej w obszarach morza A1 i A2 systemu GMDSS z dnia 29 grudnia 2015 roku oraz w trosce o bezpieczeństwo życia na morzu oraz w szeroko rozumianym interesie publicznym, proszę o wyjaśnienia dotyczące wpływu awarii systemu nadawania sygnału telewizyjnego na zapewnienie realizacji ww. umowy”

– brzmi fragment pisma, jakie skierował wiceminister do prezesa EmiTela Przemysława Kurczewskiego i wiceprezesa Macieja Staszaka.

Jak zaznaczył wiceminister gospodarki morskiej, właściwa realizacja umowy wpływa bezpośrednio na wywiązywanie się Polski ze zobowiązań międzynarodowych. W celu potwierdzenia prawidłowości realizacji umowy może zaistnieć konieczność przeprowadzenia audytu technicznego na zlecenie resortu.

za:www.fronda.pl/a/czy-emitel-wyjasni-powody-przerw-w-nadawaniu-sygnalu-tvp-ministerstwo-gospodarki-morskiej-prosi-o-wyjasnienia-wladze-spolki-emitel,84054.html


Copyright © 2017. All Rights Reserved.