Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

40 tys. osób podpisało petycję dot. powrotu prof. Chazana na stanowisko dyrektora szpitala
Aż 40 tysięcy osób poparło powrót profesora Bogdana Chazana do Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie. Do prezydent Warszawy wpłynęła petycja.

Autorem owej petycji jest Fundacja Życie. Sprzeciwia się ona zwolnieniu profesora ze stanowiska dyrektora Szpitala Świętej Rodziny. Petycja, którą napisała Fundacja, podpisana została przez ponad 40 tysięcy osób.

Profesor Bogdan Chazan z warszawskiego szpitala zwolniony został dwa lata temu. Powodem były wyniki kontroli ratusza, gdy powołał się on na klauzulę sumienia i odmówił usunięcia ciąży ze względu na chorobę dziecka. Michał Owczarski z Fundacji Życie, powiedział:

„Ani prokuratura, ani Naczelna Izba Lekarska nie znalazły podstaw do jego zwolnienia”

Sam zainteresowany dodaje jednak, że nie chodzi mu o odzyskanie posady, a o to, by chronione było każde życie poczęte.

Bartosz Milczarczyk, rzecznik Urzędu Miasta, rozmawiał z IAR i podkreślił, że ratusz nie zajmie się tą sprawą:

„Ten temat jest dla nas całkowicie zamknięty. Nie ma możliwości, aby został przywrócony na stanowisko, z którego został odwołany”

za:www.fronda.pl/a/40-tys-osob-podpisalo-sie-pod-petycja-ws-powrotu-prof-bogdana-chazana-do-szpitala,84707.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.