Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Rośnie liczba zabójstw duchownychW 2016 roku o ponad 40 proc. wzrosła liczba zamordowanych duszpasterzy. Według agencji Fides, przez ostatnich 15 lat zamordowano 396 osób pełniących posługę duszpasterską. Co najmniej 31 osób pełniących w Kościele katolickim posługę duszpasterską zostało w roku 2016 zamordowanych w różnych krajach świata. Jest to poważny wzrost (o 41 proc.) w porównaniu z rokiem 2015, w którym – według danych opublikowanych przez agencję Fides – było ich 22, czyli o 9 mniej. Prawie połowa z nich to księża, z których w tym roku straciło życie 14 – jeden więcej niż rok wcześniej. Zaskakująco duży, bo ponad dwukrotny, jest wzrost liczby zabitych zakonnic – od 4 do 9. 

Wśród tegorocznych męczenników więcej jest także zaangażowanych duszpastersko świeckich, mianowicie 7, podczas gdy przed rokiem było ich 5. Życie oddał też nigeryjski seminarzysta. Według agencji Fides, przez ostatnich 15 lat, od roku 2000 do 2015, zamordowano 396 osób pełniących posługę duszpasterską, w tym 5 biskupów. Jeśli chodzi o poszczególne kontynenty, smutny prymat pod tym względem wiedzie już od 8 lat Ameryka. W tym roku poniosło tam śmierć 16 takich osób, z czego najwięcej, bo aż 7 osób pełniących posługę duszpasterską, z czego 3 księży – w Meksyku. W Afryce było 8 takich ofiar, a 6 w Azji – w tym 4 marca 4 siostry misjonarki miłości w Jemenie. Podobnie jak one, w Europie – mianowicie we Francji – 26 lipca z rąk islamistów zginął ks. Jacques Hamel.

za:www.naszdziennik.pl/wiara-przesladowania/173299,rosnie-liczba-zabojstw-duchownych.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.