Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Co wolno posłowi?

Bezprecedensowy wyrok sądu pozwala obrońcom życia egzekwować od posłów deklarujących się publicznie jako katolicy jednoznaczną postawę „za życiem”. Chodzi o wyrok Sądu Rejonowego w Jastrzębiu-Zdroju, który uniewinnił obrońców życia oskarżonych przez posła Platformy Obywatelskiej Krzysztofa Gadowskiego o zniesławienie.

– Sąd w zachowaniu obrońców życia nie dopatrzył się czynu zniesławienia. Stwierdził, że działali w społecznie uzasadnionym interesie, ponieważ działali w charakterze recenzentów polityka. Jednocześnie sąd podkreślił, że poseł, który deklaruje się publicznie jako katolik, powinien być transparentny, tj. że nie może sobie pozwolić na jakiekolwiek działania, które mogłyby być odczytywane jako zaprzeczenie jego religijnej przynależności.

Sąd orzekł, że treści, które eksponowali obrońcy życia, były zgodne z prawdą. Ponieważ poseł Gadowski, nie popierając projektu obywatelskiego, zwiększającego ochronę życia poczętego, tym samym poparł aborcyjne status quo – tłumaczy mec. Kacper Chołody z Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris, obrońca działaczy Fundacji PRO – Prawo do Życia.

– Poseł Gadowski w swojej działalności publicznej wielokrotnie deklarował się jako katolik aktywnie uczestniczący w życiu Kościoła. Powinien więc liczyć się z protestami wobec braku spójności między swoimi słownymi deklaracjami a swoim działaniem – dodaje prawnik.

Anna Ambroziak

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/175745,co-wolno-poslowi.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.