Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sakiewicz: Zbojkotuj antypolskie kłamstwa! Akcja Klubów „Gazety Polskiej”Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej” zaapelował dziś na Twitterze: „Zbojkotuj antypolskie kłamstwa. Zamiast zaczadzać się TVN, włącz o 19 główne wydanie Republiki. Podaj dalej”. Akcję bojkotu TVN zainicjowały kluby „Gazety Polskiej”

Kluby „GP” zdecydowały się zainicjować swoją akcję w związku z licznymi manipulacjami telewizji TVN. Takich manipulacji nie brakowało np. w sprawie Artura Wosztyla, pilota Jaka-40. Wówczas na antenie TVN w jego imieniu wypowiadał się człowiek, który wcale nie był Arturem Wosztylem. W październiku 2016 r. TVN, jak i część innych redakcji, zmanipulował słowa Jarosława Kaczyńskiego na temat projektu ustawy antyaborcyjnej, które powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. W eter mainstreamowe media puściły informację: „Kaczyński chce, by kobiety rodził zdeformowane dzieci”, podczas gdy prezes PiS powiedział: „Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię. (…) Oczywiście, mowa tylko o tych przypadkach trudnych ciąż, gdy nie ma zagrożenia zdrowia i życia matki.”.

Zapraszamy o godzinie 19.00 do oglądania głównego wydania serwisu informacyjnego TV Republika „Dzisiaj”, a także na pozostałe programy emitowane na antenie TV Republika!

za:telewizjarepublika.pl/sakiewicz-zbojkotuj-antypolskie-klamstwa-akcja-klubow-gazety-polskiej,44217.html

***

„Gazeta Polska Codziennie” jako jedyna w górę. „Wyborcza” ostro pikuje

W ubiegłym roku „Gazeta Polska Codziennie” ” była jedynym ogólnopolskim dziennikiem, sprzedaż którego wzrosła (prawie o 5 proc.). Natomiast największy spadek (o ponad 11 proc.) odnotowała „Gazeta Wyborcza”.

Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, w porównaniu do 2015 r. w ubiegłym roku „Gazeta Polska Codziennie” odnotowała 4,99 proc. wzrostu sprzedaży. I była jedynym ogólnopolskim dziennikiem który w tym okresie zwiększył liczbę Czytelników.

Największe straty w liczbie sprzedawanych egzemplarzy w tymże okresie odnotowała „Gazeta Wyborcza”. Jej spadek wyniósł 11,19 proc.

Średnio sprzedaż wszystkich dzienników ogólnopolskich w 2016 roku wyniosła 720 399 egzemplarzy, czyli o 7,23 proc. mniej niż w 2015 roku.


za:niezalezna.pl/93450-gazeta-polska-codziennie-jako-jedyna-w-gore-wyborcza-ostro-pikuje

Copyright © 2017. All Rights Reserved.