Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wandale czy sataniści – kto niszczy figury Pana Jezusa w Gdańsku? To druga dewastacja w tym roku

Badająca sprawy policja prosi o informacje, które pomogą w ujęciu wandali.

W Gdańsku po raz drugi w roku 2017 doszło do profanacji figury Pana Jezusa. Tym razem wandale zaatakowali w dzielnicy Oliwa, a rozbita została rzeźba z kapliczki przy ul. Czyżewskiego. Wcześniej do dewastacji doszło na Przymorzu.

Kapliczka przy ul. Czyżewskiego powstała w 1898 roku. Nie wiadomo jednak, ile lat liczyła zniszczona figura Pana Jezusa.

Nie ulega wątpliwości, że figura została zniszczona w wyniku działań wandali, a nie np. czynników atmosferycznych takich jak porywisty wiatr. Rzeźba znajdowała się bowiem przed rozbiciem w „głębokiej niszy” i dodatkowo była osłonięta przezroczystą szybą. Poza tym figura została znaleziona na chodniku, który znajduje się w odległości 2 m od kaplicy i jest od niej oddzielony metalowym płotem

Do podobnego incydentu doszło pod koniec stycznia. Wówczas „zakapturzony mężczyzna oderwał, a następnie rzucił na chodnik głowę figury Chrystusa, która znajduje się obok kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego na Przymorzu” – podaje portal trójmiasto.pl.

Badająca sprawy policja prosi o informacje, które pomogą w ujęciu wandali.

za:www.pch24.pl/wandale-czy-satanisci---kto-niszczy-figury-pana-jezusa-w-gdansku--to-druga-dewastacja-w-tym-roku,50331,i.html#ixzz4byKm7Nmc

Copyright © 2017. All Rights Reserved.