Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Największe światowe organizacje pro-life popierają działania Instytutu Ordo IurisŚwiatowe organizacje pro-life popierają działania Ordo Iuris i wskazują na wyjątkowość inicjatywy obywatelskiej „Stop aborcji”. W przesłanym do Instytutu liście, przedstawiciele 11 organizacji broniących życia ludzkiego wskazują znaczenie działań podejmowanych przez Ordo Iuris w globalnej walce o obronę ludzkiego życia od momentu poczęcia. Wśród organizacji, które wyraziły poparcie dla działań prawników są m.in. Population Research Institute z USA oraz Society for the Protection of Unborn Children z Wielkiej Brytanii.

W przesłanym piśmie, szefowie 11 organizacji pro-life z całego świata podkreślają, że proponując prawodawstwo mające na celu zapewnienie pełnej ochrony prawnej dla wszystkich nienarodzonych dzieci, Ordo Iuris wskazało światu prawdę o świętości życia ludzkiego od momentu poczęcia.

Co równie ważne, autorzy wskazują na znaczenie projektu „Stop Aborcji” i proponowanych rozwiązań legislacyjnych w globalnej walce o obronę ludzkiego życia od momentu poczęcia. Dodają również, że pełną prawną ochronę dla nienarodzonych dzieci można osiągnąć tylko wtedy, gdy prawo jest przygotowane na nałożenie odpowiednich kar na wszystkich, którzy naruszają prawo do życia. „Uważamy, że tekst proponowanego projektu ustawia właściwą równowagę między obroną prawa do życia nienarodzonego dziecka i umożliwieniem sądom wykazania się swobodą w stosowaniu sankcji prawa” – czytamy w treści listu.

- Inicjatywa „Stop Aborcji” i działania Ordo Iuris na rzecz ochrony życia od momentu poczęcia, zostały docenione przez środowiska pro-life na całym świecie. Co kluczowe, proponowane rozwiązania legislacyjne na arenie międzynarodowej wskazywane są jako wzorcowe rozwiązanie pokazujące, jak należycie chronić życie najbardziej bezbronnych i niewinnych ludzi od samego początku – powiedział prof. Aleksander Stępkowski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

W liście wyrażono także rozczarowanie międzynarodowego ruchu pro-life faktem, że inicjatywa obywatelska „Stop Aborcji” została odrzucona przez polski parlament.

Wśród organizacji, które wyraziły swoje uznanie dla działań Instytutu znalazły się m.in. Personhood Alliance (USA), Population Research Institute (USA), Culture of Life Africa, Society for the Protection of Unborn Children (Wielka Brytania), ALAFA-Alive to the World (Wenezuela), a także Associazone Famiglia Domani (Włochy), Red Interamericana de Derechos Humanos, Precious Life (Irlandia) oraz Family Life International (Nowa Zelandia).

za:www.pch24.pl/najwieksze-swiatowe-organizacje-pro-life-popieraja-dzialania-instytutu-ordo-iuris,50749,i.html#ixzz4dUOk1x3j

Copyright © 2017. All Rights Reserved.