Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Aborterzy bez budżetu

Odebranie państwowego finansowania proaborcyjnym organizacjom w USA zawiera senacki projekt ustawy o systemie ubezpieczeń zdrowotnych. Projekt ma zastąpić krytykowany przez Republikanów program poprzedniej administracji zwany ObamaCare.

Reforma organizacji systemu ubezpieczeń zdrowotnych zakłada jego większą elastyczność i oddanie większości kompetencji władzom stanowym. W nowym systemie AHCA posiadanie polisy ma przestać być obowiązkowe, zlikwidowany zostanie wymóg finansowania z ubezpieczeń np. aborcji, sterylizacji albo zapłodnienia in vitro. Najważniejszy zapis to pozbawienie federalnych dotacji organizacji wykonujących, promujących lub finansujących aborcję, takich jak Planned Parenthood. Inicjatywa odebrania pieniędzy podatników tej ostatniej powstała jeszcze za rządów Obamy, gdy ujawnione zostały jej makabryczne i niezgodne z prawem praktyki handlu organami dzieci zabijanych podczas aborcji. Zniesienie finansowania Planned Parenthood było jedną z obietnic wyborczych Donalda Trumpa.

Więcej na stronie: http://www.naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.