Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Biskupi o powrocie uchodźców do Syrii

 Maroniccy biskupi Libanu zaapelowali do polityków, by przyczynili się do możliwie szybkiego powrotu syryjskich uchodźców do ich kraju. „Pozwoli to im na udział w odbudowie ich ojczystego kraju i złagodzi ciężar ponoszony przez Liban i jego mieszkańców”

, napisali biskupi w liście cytowanym 4 października przez państwową agencję NNA. W ocenie biskupów, obecnie w Syrii „jest już wiele bezpiecznych regionów, które mogą przyjąć i zaproponować im warunki do powrotu”. Jednocześnie maroniccy biskupi wyrazili zaniepokojenie przestępstwami kryminalnymi, które na nowo odnotowuje się w Libanie. Z ubolewaniem zwrócili uwagę na fakt, że „znaczną część tych przestępstw popełniają ludzie, którzy jako ofiary utrzymującej się przemocy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów i szukania schronienia w Libanie”. Biskupi zaapelowali, aby władze bezpieczeństwa nie tolerowały przestępców, co też zapobiegnie dalszym aktom przemocy.

za:www.naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.