Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Aborcyjny rasizm – 70 proc. ofiar to czarnoskóre dzieci

Biznes aborcyjny, wbrew deklarowanej postępowości, nie jest w praktyce neutralny w kwestiach rasowych. 79 proc. centrów aborcyjnych Planned Parenthood zlokalizowanych jest w rejonach zamieszkanych przez mniejszości.

O nierówności w tej kwestii świadczy przykład stanu Missisipi. Chociaż większość jego mieszkańców jest biała, to ponad 70 proc. ofiar aborcji to czarnoskóre dzieci. I to mimo faktu, że biali mieszkańcy stanu przewyższają liczebnie czarnoskórych niemal w stosunku 2 do 1.

 Według danych podanych przez lifenews.com, w ciągu 15 lat (1995-2010) w wyniku aborcji w Missisipi zginęło ponad 39 tys. czarnych dzieci. W tym okresie, według danych Centers for Disease Control and Prevention zabito ok. 14,5 tys. białych nienarodzonych.
 
Według opublikowanego w 2011 r. raportu Life Dynamics, organizacje takie jak Planned Parenthood lokują swoje centra aborcyjne głównie w rejonach zamieszkałych przez mniejszościowe populacje. 79 proc. klinik tej organizacji znajduje się w pobliżu regionów zamieszkałych przez czarnych czy Latynosów.
 
Zdaniem Arnolda Culbreatha dyrektora prolajferskiej Protecting Black Life i członka-założyciela National Black Pro-Life Coalition dowodzi to, że społeczności mniejszościowe są najważniejszym celem Planned Parenthood. – Nic dziwnego, że aborcja pozostaje główną przyczyną śmierci wśród Afroamerykanów, ważniejszą niż wszystkie inne przyczyny razem wzięte – powiedział Culbreath cytowany przez lifenews.com. – Dzielenie się tą informacją z innymi jest nie tylko ważne, to wręcz sprawa życia i śmierci dla niezliczonej liczby dzieci, a niekiedy także ich matek – dodał.

Z kolei Bradley Mattes, prezes Life Issues Institute stwierdził, że model Planned Parenthood opiera się na „generowaniu dochodu ze zwiększonej liczby aborcji w regionach zamieszkanych przez mniejszości”. Nie jest to nic dziwnego, jeśli weźmie się pod uwagę poglądy założycielki Planned Parenthood, Margaret Sanger – zwolenniczki eugeniki. Nakierowana obecnie na mniejszości propaganda aborcyjna jawi się jako znakomity środek zastępczy, pozwalający pozbyć się ludzi uważanych za gorszych.
 
Źródło: lifenews.com

za: http://www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.