Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ks. prof. Cisło: Jesteśmy z Irakiem, jesteśmy z SyriąDzieci w Syryjskim Aleppo czy Hims przez wiele lat nie miały możliwości uczestniczyć w nauczaniu – mówił we wtorek w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja ks. prof. Waldemar Cisło – dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W środę dzieci na całym świecie będą odmawiały różaniec za swoich rówieśników w trudnej sytuacji. Akcja – wspierana przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie – nawiązuje do słów św. Ojca Pio: „Gdyby milion dzieci modliło się na różańcu, świat napełniłby się pokojem”.

Wydarzenie jest organizowane od 2015 r. W tym roku chcemy się pochylić nad sytuacją dzieci w Syrii i Iraku – wyjaśniał ks. prof. Waldemar Cisło w „Aktualnościach dnia”.

    – Przypomnijmy takie miejsca jak Hims czy znane Aleppo (Syria – red.). Dzieci tam przez wiele lat nie miały możliwości uczestniczyć w nauczaniu, a dodajmy też, dlaczego tak ważne jest to nauczanie. Pamiętam, kiedy byliśmy w Iraku, czy w Syrii, tamtejsi chrześcijanie, którzy stracili wszystko, pytali: „czy nasze dzieci będą miały możliwość uczenia się, czy nie pozostaną kolejny rok bez nauczania?”. Dlaczego? Chrześcijanie przez wieki, żeby tam przetrwać, musieli być tą elitą – albo intelektualną, albo ekonomiczną. Wiedzą dobrze, że to jest warunek ich przetrwania na tamtym terenie – tłumaczył gość „Aktualności dnia”.

Szef polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podziękował też Radiu Maryja i jego słuchaczom za solidarność z Syrią i Irakiem.

    – Podziękowania (…), że jesteśmy z Irakiem, jesteśmy z Syrią. To jest piękne świadectwo solidarności, które my jako Polacy zawsze świadczymy. Dziękuję, że zawsze możemy u was znaleźć głos, który tę prawdziwą sytuację naświetla, za wsparcie – powiedział.

Ks. prof. Waldemar Cisło był pytany także o sprawę listu do wspólnoty muzułmańskiej, jaki wystosował wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Wiceszef KE zapewniał w nim, że muzułmanie mogą w Europie znaleźć wiernego przyjaciela, który pomoże praktykować ich wiarę i tradycje w pokoju. Pisał tez o dyskryminacji, jakiej muzułmanie mają doświadczać na naszym kontynencie. Szkoda, że pan Timmermans nie zwróci uwagi, na dyskryminację chrześcijan w Egipcie; prosimy o to od wielu lat – skomentował gość „Aktualności dnia”.

    – Pana Fransa Timmermansa razem z jego wspaniałym dworem trzeba by wysłać na szkolenie do Arabii Saudyjskiej albo do innego kraju słynącego z demokracji, gdzie do niedawna kobieta sama nie mogła wyjść na ulicę – wtedy by chyba zrozumieli o wiele więcej – powiedział ks. prof. Waldemar Cisło.

Ks. Profesor dodał,  że należy zacząć wybierać – w procedurach demokratycznych – ludzi, którzy będą naprawdę reprezentowali


za: www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.