Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Cejrowski: Wygoniłbym niewierzących z kościoła!

Kontrowersyjny podróżnik i publicysta, Wojciech Cejrowski udzielił wywiadu na antenie Radia Koszalin. W dość ostrych słowach odniósł się tam do osób, które są niewierzące, jednak przychodzą do kościoła w Wielką Sobotę ze święconką lub na msze święte w Wielkanoc czy Boże Narodzenie.

"Ja jestem moher! Ja bym wszystkich niewierzących wygonił z kościoła. Albo na kolana się modlita, albo nie uczestniczycie w "zabobonach"- stwierdził Cejrowski, który uważa, że osoby niewierzące nie powinny brać udziału w obrzędach religijnych katolików, takich jak święcenie pokarmów w Wielką Sobotę.

"Jak pan z zabobonu przychodzi, to ja pana nie chcę. To są nasze obrzędy religijne i wara osobom niewierzącym od naszych obrzędów. Pan chce przyjść i posiedzieć w kościele? To niech pan przyjdzie, ja mogę nawet z panem pacierz zmówić, natomiast jak pan uczestniczy w naszych obrzędach to mi się to nie podoba"- mówił podróżnik.

Nie powiedział jednak, co zrobiłby z osobami, które twierdzą, że są wierzące i chodzą do kościoła, a jednocześnie popierają lub uczestniczą w tzw. "czarnych protestach". Lub biorą śluby kościelne, chrzczą dzieci, ale na każdym kroku atakują Kościół i księży za "ciemnogród" czy wtrącanie się w życie Polaków. Pytanie czy w ogóle można wyrzucać kogokolwiek z Kościoła...

ajk/Radio Koszalin, Fronda.pl

za: http://www.fronda.pl
                                                                              ***
Kościół nie może udzielać sakramentów, ludziom którzy nie są de facto chrześcijanami. Tyle tylko, że jak ma to sprawdzić konkretny kapłan wobec konkretnego człowieka podchodzącego doń?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.