Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Krzysztof Ziemiec: Nie ma mediów niezależnych - wszędzie są interesy

Nie ma niezależnego dziennikarstwa - mówi Krzysztof Ziemiec. Wszystkie stacje komercyjne, prywatne, mają linię, interesy do załatwienia - przekonuje znany dziennikarz.

,,Jeśli jest to stacja komercyjna, prywatna, to też szef ma jakąś linię, ma jakieś interesy, które są do załatwienia "na plus" i do załatwienia "na minus". Więc nie ma dziś niezależnego dziennikarstwa '' - stwierdził Ziemiec, cytowany przez Radio TOK FM.

 Dziennikarz spotkał się ze studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Mówił też, że bynajmniej nie ,,oddał twarzy'' obecnej władzy. Jak argumentował, to absurdalny zarzut. ,,Idąc tym tropem, można powiedzieć, że wcześniej oddałem twarz Sojuszowi Lewicy Demokratycznej i Platformie Obywatelskiej. Nie ma niezależnych mediów. Jestem człowiekiem spoza układów, dystansuję się też od pewnych działań'' - powiedział.

Sugerował też, że linia przyjęta przez TVP jest efektem poczynań innych mediów. ,,Gramy tak, jak nam przeciwnik pozwala'' - zacytował piłkarską zasadę.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.