Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Igor Szczęsnowicz - Biada nam!

/.../ rozpoczął się kolejny rok szkolny. Kolejny, w którym, mogę stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, postępującej degradacji będzie ulegał autorytet nauczyciela oraz szkoły jako takiej.

Należę do tych, którzy uważają, że szkoła, szczególnie podstawowa, powinna nie tylko edukować, ale także wychowywać przyszłych świadomych mieszkańców Polski (chciałem napisać obywateli RP, ale jakoś mi ręka zadrżała…).

Tymczasem już od dłuższego czasu nic takiego się nie dzieje. Wiele szkół funkcjonuje pod dyktat roszczeniowych rodziców przeciwnych jakimkolwiek oznakom wprowadzania dyscypliny i wymagania od dzieci czegoś więcej niż minimum programowe. Zresztą poziom edukacji i wspomniane wymagania również obniżają się z roku na rok. I ciekawe, że żadna z dotychczasowym reform edukacji nic w tej materii nie zmieniła.

Potrzeba tutaj bowiem przywrócenia zarówno szkole, jak i Nauczycielowi (przez duże „N”, aby podkreślić, że to nie zawód, lecz misja) prestiżu i autorytetu.

Inaczej bowiem marna czeka nas przyszłość, skoro produktem dzisiejszego systemu edukacji są bardzo często tylko zapatrzeni w siebie i swoje olbrzymie „ja”, emocjonalnie rozchwiani, niedouczeni mizantropi.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

za: http://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.