Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sukces Doroty Kani i Telewizji Republika! Powalczą o zaszczytną nagrodę

Ogromny sukces naszych kolegów! Od 29 września do 2 października odbędzie się X edycja Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. A w nim o nagrodę w głównym konkursie powalczy film dokumentalny pt. „Ryngraf” w reżyserii Doroty Kani – redaktor naczelnej Telewizji Republika.

Film dokumentalny pt. „Ryngraf” zakwalifikował się do Konkursu Głównego X Festiwalu Filmowego Niepokorni Niezłomni Wyklęci i powalczy o nagrodę „Złotego Opornika”.

Złoty Opornik to główna nagroda za najlepszy film Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci!

Film opowiada o losach Stanisława Olszewskiego - żołnierza Armii Krajowej, który wstąpił do niemieckiej policji kryminalnej pracując jednocześnie dla AK. Szczątki Stanisława Olszewskiego odkrył prof. Krzysztof Szwagrzyk podczas prac na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

W filmie wykorzystano m.in. sceny z udziałem grupy rekonstrukcyjnej, dokumentacje z prac poszukiwawczych prof. Krzysztofa Szwagrzyka, dokumenty dotyczące Stanisława Olszewskiego oraz nagrania świadków tej historii.

Film „Ryngraf”:

Reżyseria i scenariusz - Dorota Kania

II Reżyser Anna Zapert

Zdjęcia - Robert Krauz

Montaż - Katarzyna Zajączkowska

Muzyka - Konstancja Kochaniec

Udźwiękowienie - Michał Muzyka

Producent - Pracownia Mojego Mistrza Robert Krauz

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.