Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Coraz bliżej rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II

Trwa faza wstępna procesu beatyfikacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów – prowadzone jest rozeznanie dotyczące materiałów historycznych. Wkrótce proces ma rozpocząć się urzędowo – czytamy w środowym „Naszym Dzienniku”.

Kompetentnym do przeprowadzenia procesu beatyfikacyjnego jest ksiądz biskup miejsca śmierci kandydatów na ołtarze, zatem z inicjatywą o rozpoczęcie wystąpił już do ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, ks. kard. Stanisław Dziwisz. Rodzice Papieża-Polaka zmarli na terenie archidiecezji krakowskiej i zostali pochowani w Krakowie na cmentarzu Rakowickim.

 „Aby mógł rozpoczął się proces beatyfikacyjny, musi trwać żywa pamięć o kandydatach na ołtarze. Modlitwa w intencji beatyfikacji rodziców św. Jana Pawła II pokazuje, że ta pamięć nie tylko trwa, ale że bardzo wiele osób już teraz przekonanych jest o ich świętości” – podkreślił w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” o. Szczepan Praśkiewicz OCD, konsultor watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Do szybszego rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego Emilii i Karola Wojtyłów może przyczynić się Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Na prośbę pielgrzymów w każdą pierwszą sobotę miesiąca o godz. 7.00 będzie odprawiana Msza św. właśnie w intencji beatyfikacji rodziców Ojca Świętego.

    – Pierwsza comiesięczna Msza św. w tej intencji zostanie odprawiona w Toruniu 1 września – oznajmił o. Andrzej Laskosz, kustosz toruńskiego sanktuarium.

za:www.radiomaryja.pl

                                                                                     ***

                                                                              Święci rodzice

 Rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II coraz bliżej – Aby mógł rozpocząć się proces beatyfikacyjny, musi trwać żywa pamięć o kandydatach na ołtarze – tłumaczy o. Szczepan Praśkiewicz OCD, konsultor watykańskiej Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

– Modlitwa w intencji beatyfikacji rodziców św. Jana Pawła II pokazuje, że ta pamięć nie tylko trwa, ale że bardzo wiele osób już teraz przekonanych jest o ich świętości – podkreśla. Kompetentnym do przeprowadzenia procesu beatyfikacyjnego jest biskup miejsca śmierci kandydatów na ołtarze.

Państwo Wojtyłowie zmarli na terenie archidiecezji krakowskiej, zostali pochowani w Krakowie na cmentarzu Rakowickim w wojskowej części tej nekropoli, gdyż pan Karol był oficerem Wojska Polskiego. Zatem to właśnie archidiecezja krakowska poprowadzi proces. Obecnie trwa jego faza wstępna, to znaczy prowadzone jest rozeznanie dotyczące materiałów historycznych. Niebawem proces beatyfikacyjny rozpocznie się urzędowo. Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu może przyczynić się do szybszego rozpoczęcia procesu.

– Na prośbę pielgrzymów będziemy w każdą pierwszą sobotę miesiąca odprawiać Mszę św. o godz. 7.00 transmitowaną przez Radio Maryja w intencji beatyfikacji rodziców św. Jana Pawła II – Emilii i Karola Wojtyłów. Pierwsza comiesięczna Msza św. w tej intencji odprawiona zostanie w Toruniu 1 września – zapowiada o. Andrzej Laskosz, kustosz toruńskiego sanktuarium. Jak się dowiadujemy, z inicjatywą o rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego rodziców św. Jana Pawła II wystąpił już do ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, ks. kard. Stanisław Dziwisz.

za:naszdziennik.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.