Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Przegrywamy w medialnej walce o prawdę

Chrześcijanom brakuje właściwego terminu dla określenia dyskryminacji i prześladowań, które ich spotykają mówi jeden z koptyjskich hierarchów. W przeciwieństwie do żydów i muzułmanów przegrywamy informacyjną wojnę w społeczeństwie, gdzie nawet sami chrześcijanie wydają się mieć większe zmartwienia niż śmierć i ucisk braci.

Prześladowania chrześcijan są ogólnie ignorowane ponieważ w przeciwieństwie do muzułmanów i żydów nie mamy dobrego słowa, żeby je opisać – stwierdził koptyjski arcybiskup prawosławny w Londynie. Anba Angelos dodał, że przez to w medialnym świecie, problem nie jest postrzegany takim, jakim faktycznie jest. Podczas, gdy ludzie są zapoznani z antysemityzmem i islamofobią – mówił arcybiskup – powszechny problem prześladowań chrześcijan jest bagatelizowany i nie podnoszony w dyskusji.

Tymczasem, 75 proc. wszystkich prześladowań na świecie, jest wymierzonych w chrześcijan. Jak podaje raport papieskiego stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie 170 tys. wiernych ginie rocznie z powodu wiary w Chrystusa, a 200 mln jest brutalnie prześladowanych. Biorąc po uwagę ilość prześladowanych chrześcijan, ciężar popełnionych zbrodni i ich skutki, prześladowania są cięższe niż kiedykolwiek wcześniej w historii – wskazuje John Pontifex, jeden z autorów raportu. Ilość krajów, które przyzwalają lub uczestniczą w prześladowaniach, podobnie jak liczba tych, których one dotykają, stale rośnie.

Jak podaje ogólnokrajowy sondaż sprawdzający świadomość amerykańskich katolików w temacie prześladowań, 40 proc. wiernych w Stanach Zjednoczonych zdaje sobie sprawę z ich drastyczności. Są oni jednak wciąż bardziej zaniepokojeni zmianami klimatu i kryzysem migracyjnym. Ankietowani zostali zapytani o uszeregowanie problemów, które według nich są najbardziej niepokojące w dzisiejszym świecie. Na pierwszym miejscu znalazły się ex aequo - handel ludźmi i bieda, 86 proc., dalej, zmiany klimatyczne i kryzys migracyjny, 74 proc i w końcu prześladowania z wynikiem 69 proc.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.