Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ponad tysiąc ataków na francuskie kościoły

Pierwsza córa zhańbiona   Każdego dnia trzy kościoły katolickie we Francji są napadane i dewastowane. Medialna zmowa milczenia sprawia, że nazwisk sprawców się nie ujawnia, a zachęceni brakiem konsekwencji przestępcy kontynuują kradzieże i niszczenie dziedzictwa kultury chrześcijańskiej.

Francuski resort spraw wewnętrznych ujawnił raport, według którego w 2018 r. na terenie kraju odnotowano 872 akty profanacji kościołów. W ub. tygodniu francuski dziennik „Le Figaro” przytoczył liczby, które pojawiły się w raporcie sporządzonym przez Centralną Służbę Kryminalną Żandarmerii (SCDC). Według tej instytucji, w 2018 r. otrzymano zgłoszenia o 129 włamaniach do katolickich świątyń oraz zarejestrowano 877 przypadków niszczenia kościelnego mienia. Policji udało się odzyskać część skradzionych relikwii o wartości ok. 100 tys. euro. Bardzo często przestępcy nie mają jednak na celu zrabowania cennych przedmiotów. Zdarza się, że demolują świątynie, niczego z nich nie zabierając. Wówczas straty związane z dewastacją sakralnych zabytków są nieodwracalne.

W ostatnich miesiącach organizacje katolickie donosiły o eskalacji agresji. W lutym i marcu br. antychrześcijańskie grupy miały podpalać ołtarze, dewastować figury  Jezusa na krzyżu, rysować satanistyczne znaki na ścianach kościołów. Przestępcy, którzy wkradli się do kościoła w okolicach Avignion, otworzyli tabernakulum...

Pozostało 51% treści.

Autor: Joanna Kowalkowska

zob. https://gpcodziennie.pl


***
Francjo! Wierna córo Kościoła! Co z Tobą zrobiono przez te kilka wieków?...
Ale to dotyczy nie tylko Francji. Nie można być biernym kiedy widzimy szatańskie wzmożenia.
...W czasach ostatecznych?...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.