Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Transhumanizm - nowa odsłona. Japońscy naukowcy dążą do stworzenia substytutu ludzkiego mózgu

Problematykę transhumanizmu opisywałem już kilka razy na łamach „Naszego Dziennika”, koncentrując się na zagrożeniach wynikających z niekontrolowanego wykorzystania zaawansowanych technologii komputerowych w symulowaniu pracy ludzkiego mózgu i próbach bezpośredniego wpływu na jego działanie z wykorzystanie różnych .
/.../ W technonaukach zaczyna dominować nurt postrzegający człowieka jako jedynie materialny, którego dążeniem jest tylko efektywne osiaganie konfortu i szczęścia. /.../

Dr Grzegorz Osiński

Pełna treść artykułu dostępna na stronie:
https://wp.naszdziennik.pl/2019-09-11/329753,transhumanizm-nowa-odslona.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.