Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Abp Marek Jędraszewski dziękuje za słowa solidarności i wsparcia

„Serdecznie dziękuję za przesłane pod moim adresem słowa solidarności i wsparcia (…) Jako pasterz Kościoła nie mogę milczeć w obliczu tych bluźnierczych aktów wulgarnego obrażania katolickiej wiary” – napisał abp Marek Jędraszewski w liście do inicjatorów akcji modlitewnej pod oknem papieskim w obronie krakowskiego metropolity.

„W ostatnim czasie w naszej Ojczyźnie nasilił się wyjątkowo perfidny atak na największe wartości naszej wiary przez środowiska LGBT. Broniąc biblijnej prawdy o człowieku „stworzonym na obraz i podobieństwo Boga (…) nie mogę milczeć w obliczu tych bluźnierczych aktów wulgarnego obrażania katolickiej wiary” – napisał abp Marek Jędraszewski.

W specjalnym liście zaadresowanym do p. Dariusza Walusiaka, inicjatora czuwania modlitewnego pod oknem papieskim oraz „Odezwy Polskich katolików”, krakowski metropolita przestrzegł przed „wprowadzaniem błędnej ideologii do umysłów i serc wiernych, a przede wszystkim dzieci”.

 
„Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami Bożego błogosławieństwa” – zakończył.

 

10.11.2019 państwo Beata i Dariusz Walusiakowie przekazali w krakowskiej kurii „Odezwę Polskich katolików”, podpisaną przez ponad 100 osób – przedstawicieli świata nauki, kultury, mediów i środowisk patriotycznych. Wśród nich m.in. profesorowie; Grzegorz Kucharczyk, Jacek Bartyzel, Aleksander Nalaskowski, Andrzej Nowak, publicyści; Grzegorz Górny, Jan Pospieszalski, Krystian Kratiuk; kapłani: ks. Prof. Paweł Bortkiewicz, ks. Prof. Dariusz Oko, ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, ks. Roman Kneblewski.

Odezwa jest wezwaniem polskich władz państwowych i kościelnych do odważnego głoszenia Prawdy, do mężnej obrony wiary, tradycji, rodziny. Dokument, będący głosem wiernych, wkrótce trafi on także do wszystkich biskupów w Polsce.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.