Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Voyagery przekazały nowe informacje

UKŁAD SŁONECZNY Dane zebrane przez dwie sondy kosmiczne Voyager mogą rzucić nowe światło na strukturę Układu Słonecznego. Czterdzieści dwa lata po wystrzeleniu sondy kosmicznej wciąż działają i zbierają informacje o odległych rejonach naszego układu planetarnego oraz dalszym sąsiedztwie Słońca.

Dwa statki kosmiczne znajdują się teraz ponad 15 mld km od Ziemi. Analizując dane przesyłane na Ziemię przez sondy, naukowcy opracowali kształt ogromnej bańki magnetycznej otaczającej Słońce. Swoje odkrycie szczegółowo opisali w sześciu oddzielnych artykułach opublikowanych w czasopiśmie „Nature Astronomy”. – Nie mieliśmy właściwego pojęcia o tym, jak duża jest bańka, którą Słońce tworzy wokół siebie za pomocą swojego wiatru słonecznego – zjonizowanej plazmy, która rozchodzi się we wszystkich kierunkach od Słońca – powiedział Ed Stone, wieloletni naukowiec analizujący dane z obydwu sond kosmicznych. – Z pewnością nie zakładaliśmy, że sonda może działać wystarczająco długo, aby dotrzeć do krawędzi, opuścić tę bańkę i wlecieć w przestrzeń międzygwiezdną.

Plazma składa się z naładowanych cząstek i gazu, które wypełniają przestrzeń po obu stronach bańki magnetycznej zwanej heliosferą

/.../

Autor: Jacek Szpakowski

Pozostało 51% treści.
za: https://gpcodziennie.pl

***
Najciekawsze przed nami - uzgodnienie skąd wzięła się materia?...                                                                              Skąd pierwszy atom i kwant?...
Skąd "wzięło się" to wszystko?...
Mądrzy co prawda wiedzą od dawna, ale chodzi o to, kiedy ci mniej... myślni zaskoczą...
Bo należy wierzyć, że kiedyś jednak...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.