Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prof. Legutko przyznaje: Świat odchodzi od ideałów św. Jana Pawła II

"Bóg, Honor, Kraj. Prezydent Ronald Reagan, papież Jan Paweł II i wolność narodów"- to hasło trwającej w Rzymie Konferencji Konserwatystów z kilku krajów. Wśród uczestników są eurodeputowany Ryszard Legutko z PiS, ambasador RP we Włoszech i premier Węgier Viktor Orban.

Na obrady inicjatywy pod nazwą Narodowy Konserwatyzm, zorganizowane między innymi przez fundację Edmunda Burke’a z USA, Instytut Herzla z Izraela i International Reagan Thatcher Society zaproszono także lidera włoskiej Ligi Matteo Salviniego, przywódczynię partii Bracia Włosi Giorgię Meloni i brytyjskiego posła polskiego pochodzenia Daniela Kawczyńskiego.

Inicjatorzy międzynarodowego spotkania zapowiadając je podkreślili, że: „Europa jest na rozdrożu. Wzrost nacjonalizmu w Europie i Ameryce, w demokratycznym świecie jest postrzegany przez wielu jako zagrożenie dla powojennego porządku. Ale inni uważają ten odnowiony nacisk na patriotyzm i wolność narodów za kontynuację najlepszych politycznych tradycji minionego wieku”.

Dlatego, jak zaznaczyli, w stulecie urodzin świętego Jana Pawła II postanowili dyskutować także o tym, czy „nowy narodowy konserwatyzm jest zagrożeniem czy przeciwnie - cnotą”.

Eurodeputowany Ryszard Legutko powiedział: „Obrady to połączenie warstwy intelektualnej i politycznej, ale przeważać będzie ta intelektualna. Kto spodziewa się politycznych deklaracji, zawiedzie się, bo tego nie będzie”.

- Sens tej konferencji jest taki, że ponieważ dzieją się różne niepokojące rzeczy na świecie, trzeba zastanowić się, co z tym zrobić - wyjaśnił.

- Parę dni temu był brexit, który jest sygnałem bardzo głębokiego kryzysu. Jest to okazja do tego, by zastanowić się , co konserwatyści, którym droga jest podstawowa tradycja europejska, mogą w tej sytuacji zrobić- dodał profesor Legutko.

Zwrócił uwagę na to, że patronami konferencji są Jan Paweł II i prezydent Ronald Reagan.

Wrażenie jest takie, że dzisiejszy świat odchodzi od ideałów, jakie oni reprezentowali- zaznaczył Ryszard Legutko.


za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.