Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ksiądz z Łodzi trafił do szpitala w efekcie napaści i pobicia

Łódzka policja zatrzymała 32-letniego miejscowego, który we wtorek dotkliwie pobił wikariusza parafii pod wezwaniem świętej Urszuli Ledóchowskiej.

Napaść nastąpiła we wtorek, przed rozpoczęciem wieczornej Mszy świętej. Agresor bił duchownego pięściami i kopał. Spowodował u księdza obrażenia na tyle poważne, że ofiara wymagała hospitalizacji. Za taki czyn grozi kara pięcioletniego pozbawienia wolności.

Policja ustaliła, że obaj mężczyźni znali się. Sprawca zbiegł, jednak następnego dnia powrócił w to samo miejsce i został rozpoznany przez parafian, a następnie aresztowany. Rzecznik miejskiej komendy poinformował, iż napastnik również znalazł się w szpitalu, stąd nie zostały mu jeszcze przedstawione zarzuty. Mężczyzna w przeszłości leczył się psychiatrycznie.

„W obecnej sytuacji proszę o modlitwę i powściągliwość w ocenie tego przykrego zajścia, o którym na chwilę obecną można jedynie powiedzieć, że nie powinno się nigdy zdarzyć” – zaapelował na internetowej stronie parafii ksiądz proboszcz Piotr Kosmala.

za:www.pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.