Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jan Pietrzak: Chwała Bogu, że jest TVP

Chwała Bogu, że jest publiczna telewizja i publiczne radio od paru lat, bo przez wiele lat głównym rakiem, który żarł polski organizm był brak prawdy – uważa Jan Pietrzak.  Gość programu "Jedziemy" w TVP Info sugerował, że media za czasów poprzednich rządów bezkarnie okłamywały Polaków.

– Są na polskiej ziemi media, które nie służą Polsce, tylko oszustwom; służą formowaniu umysłów tak, żeby Polacy podejmowali złe decyzje – powiedział.

Według Pietrzaka "kiedy pojawiła się telewizja, w której można mówić prawdę (obecna TVP – red.), to oni tego nienawidzą i robią awantury na ten temat". – To ich bardzo boli, że można mówić o człowieku, który łapówki (brał – red.) – stwierdził, nawiązując do oskarżeń wobec marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego.

Zdaniem Pietrzaka toczy się batalia o "wyczyszczenie mediów z ludzi zakłamanych". – Wydaje mi się, że prędzej czy później do tego dojdzie, bo jakieś 70-80 proc. mediów, o ile ja wiem, służy nie Polsce, tylko komu innemu. To jest błąd w założeniu. Oni się tłumaczą, że jak prywatny, to może mówić, co chce. No dobrze, ale on nadaje z polskiej ziemi – przekonywał.

Według niego "kluczem jest konkurencja mediów, ale pod warunkiem, że są uczciwe". – Trzy czwarte mediów w Polsce celowo, świadomie, ze złą wolą kłamie. I teraz niech mnie ktoś poda za to do sądu – powiedział Pietrzak.

za:www.dorzeczy.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.