Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bartosz Bartczak-Twardość popłaca

Po ostatnim szczycie europejskim panuje dość powszechna opinia, że Unia musiała się „ugiąć” pod żądaniami Polski i Węgier. Mateusz Morawiecki i Viktor Orbán zostali uznani za największych wygranych szczytu. Nie dość, że wynegocjowali dla swoich krajów duże środki pieniężne, to jeszcze zdobyli prawo weta w kwestii powiązania środków unijnych z praworządnością.

Rządzący z Polsce i na Węgrzech byli od pewnego czasu atakowani przez elity brukselskie. Teraz już wiemy dlaczego. Rządy PiS i Fidesz dużo lepiej dbają o interesy swoich krajów na arenie europejskiej niż ich poprzednicy. Z Polską i Węgrami trzeba się więc w końcu liczyć. Nie pierwszy raz w UE okazało się, że twardość popłaca. Zamiast więc przejmować się głupimi złośliwościami wobec naszych krajów ze strony eurokratów, powinniśmy się cieszyć, że mamy rządy takie, a nie inne.

za: https://niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.