Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Drag queen symulował podcięcie gardła abp. Jędraszewskiemu. Stanie przed sądem

Warszawska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Markowi M., autorowi „happeningu” polegającemu na symulacji podcięcia gardła abp. Markowi Jędraszewskiemu. Mężczyzna jest oskarżony o m.in. publiczne nawoływanie do zabójstwa duchownego i znieważenie katolików.

Za zarzucone przestępstwa mężczyźnie grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Podczas ubiegłorocznych wyborów Mr. Gay Poland w Poznaniu, jeden z drag queen wystąpił z lalką z symbolizującą abpa Marka Jędraszewskiego (do kukły przymocowano jego wizerunek). W trakcie występu doszło do symulowania zabójstwa metropolity krakowskiego poprzez poderżnięcie gardła kukły.

Oskarżony Marek M. występował jako tzw. draq queen o pseudonimie Mariolkaa Rebell. Prokuratura wskazała, że przy słowach odtwarzanej piosenki „Lola, zabiłam go” mężczyzna zasymulował podcięcie nożem gardła duchownego, a dla spotęgowania efektu wykorzystał sztuczną krew.

Śledczy poinformowali, że analiza dostarczonych dowodów posłużyła do postawienia zarzutu popełnienia przestępstw: publicznego nawoływania do zbrodni, nawoływania do nienawiści na tle różnic wyznaniowych i znieważania z powodu przynależności wyznaniowej.

za: www.pch24.pl

***
Żadna nowość. Une tak mają. Tęcza, tęczą, ale - niechby pomalowane na różowo - toporki w rękach. Zawsze tak było w lewych uniesieniach.
Wolność-Równość-Braterstwo. I Rewolucje. Różne.
Albo śmierć!
Ale szkoda ludzi. Zwiedzionych.
Oni też mają dusze.
Wieczne...
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.