Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

KUL będzie współpracował z Onetem. Rektor uczelni uzgodnił szczegóły z redakcją portalu

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II będzie współpracował z portalem Onet. Spotkanie na temat warunków porozumienia odbyło się we wtorek w obecności rektora uczelni, o czym uczelnia poinformowała w mediach społecznościowych.

 „Dziękujemy za spotkanie z Bartoszem Węglarczykiem i Andrzejem Gajcym. Rozmawialiśmy o współpracy KUL-u z Onetem. Obecny był rektor ks. prof. Mirosław Kalinowski”, można przeczytać na Twitterze uczelni.

Informacja spotkała się z negatywnymi komentarzami ze strony internautów. Wielu z nich nie potrafi zrozumieć decyzji rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o nawiązaniu współpracy z medium należącym do koncernu Ringier Axel Springer, które niejednokrotnie publikowało, mówiąc najdelikatniej, kontrowersyjne materiały na temat Kościoła i Polski.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II to kościelna szkoła wyższa o pełnych prawach publicznych szkół wyższych. Jest najstarszą uczelnią w Lublinie i trzecim najstarszym uniwersytetem w Polsce. Został założony 27 lipca 1918 roku. Obecnie uczelnia posiada 8 wydziałów siedem w Lublinie oraz zamiejscowy w Stalowej Woli, na których otwartych jest łącznie 47 kierunków, z liczbą blisko 10 tysięcy studentów.

za:www.pch24.pl

***

No właśnie... Kiedyś, gdy KAI chodziła dziwnymi drogami pytaliśmy: "Kaj ty chodzisz KAI?".
A KUL?... KUL-eje na lewą?... A może chodzi o swoistą ewangelizację?... Hmm...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.