Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Mosbacher wezwana do MSZ po jej wypowiedziach o Polsce i LGBT

Jak informuje portal wp.pl, Georgette Mosbacher, ambasador USA w Polsce została wezwana do siedziby Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Przyczyną wezwania amerykańskiej ambasador miały być jej wypowiedzi na temat LGBT w Polsce oraz – jak to określiła -  "staniu po złej stronie historii w kwestii LGBT" Polski.

Jak dalej informuje portal wp.pl, odwołane zostało także jej spotkanie z szefem polskiego MSZ Zbigniewem Rau.

Wypowiedź o której mowa, padła podczas wtorkowego wywiadu ambasador USA dla portalu wp.pl, w którym mówiła, że na Zachodzie nasz kraj posiada reputację kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym. Według niej miałoby to mieć wpływ na niekorzystne decyzje inwestycyjne a także na sprawy militarne. Mosbacher użyła też sformułowania, jakoby Polska miała "stać po złej stronie historii w kwestii LGBT".

za:www.fronda.pl


***
Georgette Mosbacher wezwana do MSZ. „Emocjonalna rozmowa” i „złagodzenie sporu”

„Wirtualna Polska” ustaliła, że ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce została wezwana do siedziby MSZ na rozmowę dotyczącą jej słów na temat naszej ojczyzny. Mosbacher stwierdziła, że Polska „stoi po złej stronie historii” w sprawie praw osób LGBT.

W wywiadzie udzielonym portalowi wp.pl Mosbacher powiedziała, że Polska posiada na Zachodzie reputację kraju „nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym”, co z kolei przekłada się niekorzystne na decyzje inwestycyjne oraz ma wpływ na „sprawy militarne”. Polityk podkreśliła, że kwestia LGBT łączy w USA większość polityków.

Wywiad został opublikowany w serwisie wp.pl we wtorek (29 września) rano. Jak ustaliła „Wirtualna Polska” słowa Mosbacher wywołały duże reperkusje w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Szef tego resortu Zbigniew Rau w odpowiedzi na tezy Mosbacher przełożył na inny termin zaplanowane wcześniej na 29 września spotkanie z ambasador. Co więcej, w czwartek 1 października doszło do rozmowy między ambasador a wiceministrem SZ Marcinem Przydaczem. Oba zdarzenia były czytelnym sygnałem, że Polska nie akceptuje słów Mosbacher.

– Po wywiadzie, z którego dowiedzieliśmy się o możliwych konsekwencjach biznesowych i militarnych w stosunku do Polski, musieliśmy jakoś zareagować. Chodziło o uzyskanie wyjaśnień, jak pani ambasador uzasadnia swoje stanowisko odnośnie do traktowania mniejszości seksualnych w naszym kraju. Tutaj nie mogą istnieć między sojusznikami jakiekolwiek niedomówienia – stwierdził informator wp.pl.

Jak donosi portal, rozmowa między Mosbacher a Przydaczem, choć emocjonalna, zakończyła się konstruktywnymi ustaleniami i złagodzeniem sporu.

za: www.pch24.pl

***
Istotnym załagodzeniem byłoby zamiana ambasadora. Pani Mosbacher jakoś nie trafia do właściwej tarczy... A skoro podejmuje strzelanie to ... No właśnie - po co?... Nie wierzę, że tak nakazuje prezydent Trump...

No to Mister Trump weź ta Pania, bo jest nie do wytrzymania.
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.