Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Repolonizacja mediów. Orlen chce kupić Polskę Press

Brytyjski tygodnik „The Economist” poinformował, że trwają negocjacje pomiędzy PKN Orlen a niemieckim Verlagsgruppe Passau dot. kupna przez polski koncern Polska Press Grupy. To wydawca 20 z 24 wydawanych w naszym kraju dzienników regionalnych.

Polska Press Grupa jest jedną z największych grup medialnych w Polsce, ciesząc się opinią lidera na rynku mediów regionalnych i lokalnych. Wydaje m.in. „Dziennik Bałtycki”, „Kurier Poranny” czy „Gazetę Krakowską”. Prowadzi też m.in. portal naszemiasto.pl.

Jak wyjaśnia „The Economist” zakup tytułów VGP przez PKN Orlen ma być częścią działań polskiego rządu zmierzających do dekoncentracji mediów. Przypomina wywiad prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że chciałby ograniczyć udział zagranicznych inwestorów w polskich mediach tak, aby nie przekraczał on 30 proc.

za:www.fronda.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.