Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Przemysław Czarnek: "Rozpoczynam pracę". Nowy minister wskazuje priorytety w edukacji i nauce

"Absolutnym priorytetem od pierwszych godzin w ministerstwie jest organizacja pracy szkół i uczelni w dobie walki z koronawirusem" - poinformował nowy minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Na Twitterze podziękował on za liczne gratulacje i deklaracje współpracy w związku z odebraną dziś nominacją.

Prezydent Andrzej Duda powołał w dziś rano Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. Pierwotnie Czarnek miał odebrać nominację, podobnie jak pozostali nowi ministrowie, 5 października, jednak wcześniej tego dnia poinformował, że ma dodatni wynik testu na obecność koronawirusa.

Powołanie ministrów zostało wtedy przesunięte na 6 października, nominacje odebrali wówczas wszyscy nowi członkowie rządu z wyjątkiem Czarnka, który ministrem edukacji i nauki został dziś - po zakończeniu procedury związanej z zakażeniem koronawirusem.

Powołanie na stanowisko ministra edukacji i nauki Przemysław Czarnek skomentował w mediach społecznościowych, wskazując przy okazji priorytety pracy od pierwszych godzin urzędowania w resorcie.

- Rozpoczynam pracę jako minister edukacji i nauki. Dziękuję za liczne gratulacje i deklaracje współpracy, ale także za przekazywane uwagi i obawy. Absolutnym priorytetem od pierwszych godzin w ministerstwie jest organizacja pracy szkół i uczelni w dobie walki z koronawirusem - napisał na Twitterze.

Przed rekonstrukcją rządu funkcjonowały dwa odrębne ministerstwa: edukacji, którym kierował Dariusz Piontkowski oraz nauki i szkolnictwa wyższego, którym kierował Wojciech Murdzek.

za:niezalezna.pl

***

Szczęść Boże Panie Ministrze! "Takie będą Rzeczpospolite - jakie ich młodzieży chowanie" rzekł nie byle kto, bo sam Kanclerz Jan Zamoyski.
kn

Copyright © 2017. All Rights Reserved.