Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Warto inwestować w polskie rodziny

Ludzie szybko przyzwyczajają się do dobrego. Kilka lat temu: dwucyfrowe bezrobocie, głodowe pensje, często wypłacane z łaski, zwijanie usług publicznych pod byle jakim pretekstem.
I filozofia: pieniędzy nie ma i nie będzie. I zawsze gdzieś ukryta pogróżka: jak ci się nie podoba w kraju, to wyjeżdżaj, mamy wielu na twoje miejsce.

III RP Platformy Obywatelskiej stała niedowładem państwa i tanią siłą roboczą. Gdy w 2016 r. zmiana była już wyraźna, gdy polskie rodziny szturmem ruszyły na wakacje nad morze, z miejsca wybuchła pogarda w stylu: „Poprawiło się tłuszczy i brudzą nam wydmy!”. Taka była reakcja „oświeconej Polski” na to, że ludzie wreszcie zaczęli godniej żyć. Szkoda gadać o obecnej demagogii Donalda Tuska i jego kamaryli, obiecującej „powrót do normalności”. Skupmy się na tym, co może zrobić rząd. A pole manewru jest spore, biorąc pod uwagę galopujący już gospodarczy wzrost. Otóż można wrócić do pomysłów na ożywienie komunikacji publicznej i wszelkich inwestycji na terenach Polski B. Można stawiać na obniżenie podatków znacznej części Polaków i na podnoszenie płac. I inwestować w polskie rodziny. To się opłaci!
 
Krzysztof Wołodźko

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.