Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kpina z Chrystusowego Krzyża i wiary Zofii Klepackiej? Dla poseł Koalicji Obywatelskiej to „genialne”

Internauta podpisany jako ADAM (@adam_abramczyk) opublikował na Twitterze grafikę nieznanego mu autora, na której widzimy kobietę uprawiającą windsurfing. Zawodniczka nie korzysta jednak z żagla – zastąpiony został krzyżem. Użytkownik serwisu do ilustracji dodał m.in. słowo: „#Klepacka”, a wpis wywołał entuzjazm posłanki Jagny Marczułajtis-Walczak.

Parlamentarzystka Koalicji Obywatelskiej przed rozpoczęciem kariery politycznej była – podobnie jak Zofia Klepacka – sportsmenką i reprezentantką Polski na Igrzyskach Olimpijskich (zimowych) w dyscyplinie snowboard. Nie przeszkadzało jej to jednak wziąć udziału w „hejcie” na zawodniczkę reprezentującą naszą Ojczyznę w Tokio w dyscyplinie windsurfing. Co jednak najgorsze, owa krytyczno-polemiczna reakcja natury polityczno-ideologicznej wykroczyła poza dopuszczalne ramy.

Na granice opublikowanej przez jednego z internautów widzimy bowiem zawodniczkę windsurfingu, którą za sprawą podpisu oraz zbieżności wizerunkowej identyfikować należy z Zofią Klepacką. W całej ilustracji na próżno jednak szukać żaglu. Jest natomiast… krzyż – symbol chrześcijaństwa oraz starożytne narzędzie zadawania śmierci, na którym za grzechy całej ludzkości zamordowano naszego Zbawiciela – Chrystusa Pana, który swoją Ofiarą otworzył nam Bramy Nieba.

„Genialne!” – oceniła ową kpiącą z Chrystusowego Krzyża oraz wiary Zofii Klepackiej grafikę Jagna Marczułajtis-Walczak z PO. „Ale jak to tak, bez chmurki ze słowami Jezus Chrystus!” – dodała potwierdzając, że pierwsze słowa nie były przypadkiem.

za:pch24.pl


***
A może jednak rysunek nie był kpiną?...
k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.