Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kramek pod ochroną Iustitii

To zastanawiające, że człowiek z wieloma zarzutami o charakterze kryminalnym cieszy się tak wielką estymą wśród sędziów. Parę dni temu sędzia Joanna Bis-Banach z Sądu Rejonowego w Lublinie ze Stowarzyszenia Iustitia uchyliła zakaz opuszczania kraju i dozór policji wobec Bartosza Kramka z Fundacji Otwarty Dialog.

Przypomnijmy, że Prokuratura Regionalna w Lublinie prowadzi śledztwo dotyczące nieprawidłowości w FOD: ustalono m.in., że należąca do Kramka spółka Silk Road, która wpłacała środki do fundacji, otrzymywała je od firm zarejestrowanych w wirtualnych biurach. Wpłat na łącznie 1,27 mln dol. i 64 tys. euro dokonywały spółki zarejestrowane na Seszelach, w Belize i Panamie. W czerwcu ABW zatrzymała Kramka, jednak sędzia Wiesław Pastuszak, też z Iustitii, zadecydował o jego wyjściu z aresztu. Kramek znany jest z wielu akcji wymierzonych przeciwko Polsce, jednak za żadną z nich nie poniósł kary. Głośna sprawa dotycząca niszczenia ogrodzenia na granicy Polski z Białorusią zakończyła się niczym. Dlatego Kramek mógł z uśmiechem oświadczyć: „Możemy planować kolejne akcje”. I zaplanowali, ostatnio wtargnął do Sejmu i ochlapał farbą wejście i mundur strażnika. I co? I nic!

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.