Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Centrum Życia i Rodziny rusza z kampanią #SzlachetnyPiątek.

P. Ozdoba: Pokazujemy przywiązanie do wspaniałych wartości takich jak szlachetność, czystość czy wierność

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło nową kampanię społeczną, która ma być odpowiedzią na „Tęczowe Piątki” inspirowane przez środowiska LGBT. Organizatorzy kampanii zachęcają do ubrania w najbliższy piątek białego elementu garderoby i opublikowania zdjęcia z hasztagiem #SzlachetnyPiątek. Pokazujemy przywiązanie do wspaniałych wartości takich jak szlachetność, czystość czy wierność. To wartości, które są dobre, pozytywne i pożądane w dzisiejszym trudnym świecie – wskazał Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w rozmowie z redakcją informacyjną Radia Maryja.

W kontrze do „Tęczowych Piątków” inspirowanych przez środowiska LGBT powstała pozytywna kampania „Szlachetny Piątek”. Ma ona na celu danie publicznego świadectwa przywiązania do szlachetności, czystości i wierności.

    – Kampania „Szlachetny Piątek” to odpowiedź na „Tęczowe Piątki”, czyli inicjatywę środowisk LGBT, które chcą de facto deprawować młode pokolenie, uczniów w szkołach. My odpowiadamy na to pozytywną akcją. „Szlachetny Piątek” to akcja, w którą może się zaangażować dosłownie każdy, począwszy od najmłodszych uczniów, studentów, nastolatków, którzy 29 października mogą założyć jakikolwiek biały element garderoby. Może to być zwyczajna chusta, biała koszula. Pokażmy, że mamy na sobie biały element, który będzie świadectwem, że nie wpisujemy się w ramy działalności aktywistów LGBT i nie zgadzamy się na promocję postaw nieodpowiedzialnych – mówił Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.

    – Zachęcam wszystkich do dokonywania wpisów pod hasztagiem #SzlachetnyPiątek. Tam można wrzucać swoje zdjęcia np. w białej koszuli czy z białą chustą. Chciałbym, żebyśmy wspólnie pokazali, jaka jest postawa Polaków i młodych ludzi. Pokazujemy przywiązanie do wspaniałych wartości takich jak szlachetność, czystość czy wierność. To wartości, które są dobre, pozytywne i pożądane w dzisiejszym trudnym świecie – podkreślił rozmówca Radia Maryja.

Eksperci fundacji przygotowali również specjalną argumentację dla rodziców, nauczycieli i pedagogów, którym zależy na uniemożliwieniu organizacji „Tęczowych Piątków” w ich szkołach. Raport w tej sprawie można bezpłatnie pobrać na stronie kampanii „Szlachetny Piątek”.

    – Raport zawiera argumentację, także prawną, w jaki sposób reagować na próbę organizacji „Tęczowego Piątku” w placówkach edukacyjnych. Wyjaśniamy w nim, jakich argumentów należy używać, o jakie rzeczy pytać, żeby nie dopuścić do organizacji „Tęczowego Piątku” w szkole – zaakcentował.

    – Jeżeli rada rodziców, dyrekcja nie wyraziła zgody na organizację „Tęczowego Piątku” i promocji postaw nieodpowiedzialnych promowanych przez subkulturę LGBT, to nie ma podstaw do tego, aby jakiekolwiek organizacje, inicjatywy były podejmowane oraz promowane w ramach „Tęczowego Piątku”. Konieczna jest zgoda zarówno rady rodziców, jak i dyrekcji na to, żeby jakiekolwiek treści tego rodzaju mogły być przedstawiane. Zachęcam wszystkich do podejmowania trudu zweryfikowania, czy w szkole, w której uczą się dzieci, wnuki, a może po prostu dzieci sąsiadów, żebyśmy zweryfikowali, czy szkoła jest bezpieczna dla młodzieży, uczniów. Można to zweryfikować, telefonując do szkoły i pytając, czy takie wydarzenie będzie miało miejsce – dodał Paweł Ozdoba.

Istnieje możliwość pobrania lub bezpłatnego zamówienia pakietu eksperckiego, który zawiera m.in. film „To nic takiego”.

    – To film poświęcony edukacji seksualnej w wymiarze WHO. To bardzo niebezpieczny program, który jest deprawacją i seksualizacją dzieci. W filmie „To nic takiego” pokazujemy genezę tego zjawiska. Można także bezpłatnie otrzymać naszą publikację „Utopia Tęczowej Rewolucji”. Tam przedstawiamy 10 najpopularniejszych tez, którymi posługują się środowiska LGBT do promocji swojej rewolucyjnej ideologii. Na 10 tez odpowiadamy aż 100 argumentami – podsumował prezes Centrum Życia i Rodziny.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.