Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Najpierw św. Jan Paweł II, teraz Matka Boża. Francuscy masoni chcą usunąć z przestrzeni publicznej katolickie pomniki

Stowarzyszenie „Wolnomyślicieli Francuskich” nie ustaje w tropieniu i walce z symbolami katolicyzmu w przestrzeni publicznej. Po ataku na pomnik św. Jana Pawła II w Ploermel, który zakończył się jego przesunięciem na teren prywatny, „laikardzi” zabrali się za oprotestowywanie figury NMP na Île de Ré.

Spór stowarzyszenia wolnomyślicieli z miastem La-Flotte-en-Ré na wyspie Ré trwa od maja 2020 roku. Miejscowi bezbożnicy domagają się usunięcia posągu Matki Bożej, który stoi w miasteczku departamentu Charente-Maritime na zachodzie Francji. „La Libre Pensée” jak zwykle powołuje się na ustawę o rozdziale państwa i religii z 1905 roku, która zakazuje umieszczania symboli religijnych w przestrzeni publicznej po tej dacie.

Cała sprawa zaczęła się od wypadku drogowego. Jean-Paul Héraudeau, mer La-Flotte-en-Ré wyjaśnia, że w maju 2020 r. kierowca uderzył swoim autem w przydrożny pomnik, który został uszkodzony. Stowarzyszenie La Libre Pensée zażądało usunięcia figury. Merostwo jednak zdecydowało o naprawie posągu i przywróceniu figury w miejscu gdzie stoi od lat, czyli przy wjeździe do miasteczka.

Wolnomyśliciele skierowali sprawę do sądu administracyjnego w Poitiers z żądaniem wycofania decyzji w imię „neutralności przestrzeni publicznej”. Rozprawa została zaplanowana na 3 marca. Przypomina to ostatnie boje o św. Michała w Wandei. Tam na razie górą są „laikardzi”, którzy narzucają swoje porządki wbrew miejskim władzom i opinii znacznej większości mieszkańców. Dla mieszkańców La Flotte-en-Ré ich Matka Boża jest częścią historycznego dziedzictwa miasta. Jednak wyrok może być dla nich niekorzystny, bo mediator sądowy już podzielił argumentację antyklerykalnego stowarzyszenia.

za:pch24.pl

***

"Pan każe- sługa musi"... Zwodzone smętniaki. Żal... Wszak ludzie...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.