Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Fundacja Mamy i Taty przygotowała petycję do prezydenta A. Dudy w sprawie podpisania nowelizacji ustawy Prawo oświatowe

W poniedziałek przedstawiciele Fundacji Mamy i Taty spotkali się w Kancelarii Prezydenta RP z ministrem Markiem Rymszą. Podczas spotkania zostały omówione kwestie związane z nowelizacją ustawy Prawo oświatowe. Fundacja wręczyła petycję

adresowaną do prezydenta Andrzeja Dudy, w której apeluje o podpisanie nowelizacji.

Do zapisów nowelizacji ustawy Prawo oświatowe odniósł się Marek Grabowski, prezes Fundacji Mamy i Taty.

    „Podstawową zaletą ustawy jest danie rodzicom prawa do decydowania o udziale ich dzieci w zajęciach organizowanych przez zewnętrzne podmioty. Podmioty będą musiały przedstawić prospekt, w którym przedstawią >>program zajęć oraz materiały wykorzystywane do realizacji programu zajęć<<, a także będą zobligowane, aby otrzymać pozytywne opinie rady szkoły lub placówki i rady rodziców. To duży krok naprzód we wzmocnieniu zagwarantowanych praw rodziców do wychowania dzieci w zgodzie z własnym światopoglądem” – wskazał Marek Grabowski.

Nowelizacja przepisów jest odpowiedzią na potrzeby środowisk i organizacji prorodzinnych.

    – Nowelizacja ustawy Prawo oświatowe wychodzi naprzeciw postulatom organizacji prorodzinnych oraz jest zgodna z przygotowanym przez Fundację Mamy i Taty i przedstawionym w 2019 roku obywatelskim projektem zmiany Prawa oświatowego. Zachęcamy Państwa do podpisania petycji skierowanej do Pana Prezydenta (…). Obecnie toczy się zmasowana kampania prowadzona przez Wolną Szkołę, w skład której wchodzą, oprócz Związku Nauczycielstwa Polskiego, między innymi: Komitet Obrony Demokracji, Kampania Przeciwko Homofobii, Kogutorium. Organizacje są przeciwne prawu rodziców do wpływania na kształt edukacji dodatkowej w szkole. Wiele z nich popierało skrajnie lewicową tzw. Kartę Praw LGBT+, która postulowała m.in. seksedukację według osławionych standardów WHO już od przedszkola – zaakcentował prezes Fundacji Mamy i Taty.

za:www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.