Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Medalistka olimpijska i znany muzyk ambasadorami kampanii w obronie nienarodzonych

Medalistka olimpijska w windsurfingu Zofia Klepacka i muzyk Darek Malejonek dołączyli do grona ambasadorów kampanii „Każde życie jest cudem”, prowadzonej przez Fundację Grupa Proelio w obronie nienarodzonych dzieci.

- W dzisiejszej nierównej walce bardzo ważne, byśmy stawali po stronie najmniejszych, nienarodzonych. Grupa Proelio robi świetną robotę, pokazując historie dzieci, których miało tutaj nie być. To są przepiękne historie! Dlatego mocno kibicuję fundacji - mówi Zofia Klepacka. A Darek Malejonek stwierdza: - Leży mi na sercu los nienarodzonych dzieci: tych najsłabszych, które same nie mogą się bronić. Mam nadzieję, że wspólnie uratujemy wiele dzieci.

- Przeżyłam ogromny zawód, gdy w 2020 roku aborcyjne protesty wsparło wiele osób ze świata mediów, kultury i sportu, które wcześniej mocno podkreślały swoją wiarę w Boga.

W ostatnich miesiącach zawiodłam się po raz kolejny – gdy obserwowałam, jak osoby o ogromnych zasięgach rozpowszechniały kompletnie nieprawdziwe informacje skierowane przeciwko ochronie życia. Dlatego ogromnie cieszy, że pojawia się coraz więcej głosów osób, które stają w obronie nienarodzonych dzieci. Bardzo takich głosów potrzeba - komentuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio.

Kampania „Każde życie jest cudem” to poruszające reportaże filmowe o osobach niepełnosprawnych, które jeszcze niedawno kwalifikowały się do aborcji w polskich rodzinach. Do tej pory wyemitowano ich jedenaście. To także ponad 100 niezwykłych świadectw pisemnych, które opublikowane zostały w mediach społecznościowych oraz na stronie cudzycia.pl

Kampania pokazuje, że życie każdego człowieka ma wartość i nikomu nie można go odbierać oraz że tzw. wybór, o którym tak dużo słyszy się w kontekście aborcji, zawsze dotyka konkretnej osoby. To nie jest odpowiedź na hipotetyczne pytanie, czy chce się mieć dziecko, ale decyzja o życiu lub śmierci dziecka, które już żyje i istnieje.

Ambasadorami kampanii są też: Rafał Patyra, Marta Piasecka, Anna Popek, Rafał Porzeziński, Tomasz Wolny, Krzysztof Ziemiec i Tomasz Zubilewicz.

za:info.wiara.pl

***
To oczywista oczywistość-jak mawia mój Kolega-iż każdy samodzielnie myślący i...aktualnie przytomny, MUSI dojść do tego samego. Ale głos Znanych liczy się znaczniej! Brawo!
kn 

Copyright © 2017. All Rights Reserved.