Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wielka Brytania: Pastor wygrał w sądzie sprawę dotyczącą krytyki parad LGBT

Ewangelicki pastor Keitha Watersa pracował w szkole podstawowej Isle of Ely. Zgodnie ze swoimi poglądami podał na Twitterze wpis amerykańskiego biskupa Thomasa Tobina. Z tego powody dyrekcja wystosowała do niego „ostatecznie upomnienie”, które skutkowało zakończeniem pracy w szkole.

Biskup, którego zacytował pastor, skrytykował we wpisie parady LGBT. Wskazał, że chrześcijanie nie powinni brać w nich udziału, ponieważ „promują określoną kulturę i zachęcają do działań, które są sprzeczne z wiarą i moralnością chrześcijańską” oraz „są szczególnie szkodliwe dla dzieci”.

Pastor mierzył się także z nękaniem i groźbami w związku z podaniem tej wypowiedzi.

Sąd orzekł, że pastor padł ofiarą pośredniej dyskryminacji ze względu na religię lub światopogląd.

Po orzeczeniu Waters powiedział, że to „ważne zwycięstwo dla naszej wolności mówienia prawdy ewangelii bez obawy o utratę pracy”.

za:opoka.org.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.